şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bütünüyle arap yarim adası ve bilumum kutsal arap toprakları sizi bekliyor. gidin doyasıya dininizi yaşayın. kendi kurallarınızi kimseye dayatmanıza ihtiyaç kalmaz . rahatca yaşarsınız. bir hukuk sistemine de ihtiyacınız yok hazır elinizde bir tane bin yıllık hukuk sistemi de mevcut. elinizden tutan olmaz ,tek yapmanız gitmek. nefret ettiğiniz her şeyde bu ülkede kalsin. biz kendi başımızın çaresine bakariz sanirim. elimizde insanca yaşamak için her şey var . siz bir tarafa, biz bir tarafa .
 • (bkz: ayrani yok icmeye taht i revanla gider sicmaya)

  işte faşist bir zihniyet! işte en tehlikeli zihniyet!
  başlığı açan provokatörün geçmişteki entrylerini incelerseniz sağı solu troll ve faşist ilan ettiğini görürsünüz. burada ise içindeki tüm irini kusarak zirveye ulaşmış.

  peki 2018 senesinde bu faşist düşüncelerle ne yapmaya çalışıyor?

  bugün birisi çıkıp "tüm kürtler kuzey ırak'a hicret etmeli, gidin doyasıya kürtlüğünüzü yaşayın, anadilde eğitim vs. için hukuksal bir durum da yok hazır bir özerk yapı var zaten, elinizden tutan olmaz, tek yapmanız gereken gitmek, nefret ettiğiniz her şey de bu ülkede kalsın. biz kendi başımızın çaresine bakarız sanırım. elimizde insanca yaşamak için her şey var. siz bir tarafa, biz bir tarafa" gibi korkunç bir laf söylerse ilk atlayacak ve hem faşist hem de troll ilan edecek kişiler de bunlardır ha. ki haklılardır da. ama sadece kendilerine bir şey dokunduğunda haklı ile haksızı görüp başkalarına karşı aynı durumda faşizm tutumlarında bulunmak ise korkunç bir alçaklık ve yalancılıktır.

  bakın yazar bu entrysinde ne demiş?
  (bkz: #77568786)

  --- spoiler ---
  hayatında okumamış okuma ihtimali sıfır olan , empati yoksunu , kendileri disinda başkalarının acılarına gülen geçen, kolaycilik hastası güruha fayda etmez iki gözüm.
  --- spoiler ---

  başkasına "empati yoksunu" diyor, "kendileri dışında başkalarının acılarına gülen geçen" diyor, "kolaycılık" hastası diyor. ama dindarlar toptan ülkeyi terk etsin de diyor. empatisinin 0 olduğu ve dünyanın en mantıksız kolaycılığına sahip olduğu da bu faşist düşüncesiyle de apaçık ortaya çıkıyor. başkalarının acılarına gülen geçen demişti ya, mesela bugün ona göre okumuş etmiş ama iş bulamayan samimi bir dindar vatandaş da daha kötü koşullar için ülkeden hicret etmeli. -hani bütün dindarların ülkeden gitmesini istiyor ya- bu da onun zerre umurunda değil. bir insan sadece "dindar" olduğu için, hatta açıkça söyleyemese bile sadece "müslüman" olduğu için bu ülkeden hicret etmeli diyor. kendisinden daha başarılı olan dindarlar da var. hemde ülkenin her kademesinde ve yüksek sayılarda. hangi partiye oy veriyor olursa olsun. işte bu insanlara da hicret etsin diyor ya, sanırım dünya üzerinde bundan daha kolaycı davranan tek kişi yahudileri toptan yok etmeye kalkan adolf hitler'di.

  kısaca, arkadaşın entrysinde mektup yazmamak için yaptığı "çomar" kavramına sözlük üzerinde ve kendi açıklaması özelinde ondan daha uyan birisi yok.

  ama olsun, arkadaşa göre tüm müslümanlar, dindarlar ülkeden hicret etmeli ve tüm faşistçe düşünleriyle birlikte bu arkadaşların kendileri bu ülkede kalmalı.

  hani yukarıda hitler demiştik ya, şu da hitler ile alakalı bir konuda girdiği entry.
  (bkz: #76187499)

  --- spoiler ---
  her kötülüğün merkezine yahudiyi oturtursan olacağı bu. ırkçılık hastalıktır tedavisi sadece insani, nitelikli eğitimdir.
  --- spoiler ---

  ırkçılık hastalıkmış ama bir insan müslüman diye, dindar diye bu ülkeden toptan hicret etmeliymiş ha? güzel kafalar bunlar.

  ki bu ülkenin tarihine şöyle bir göz gezdirecek olursak kazanımların çoğunun içinde islam dinini görürsünüz. akılcılığın, çalışkanlığın ve inancın birleşip parıltılı başarılara imza attığı dönemler tarihte çokça yer alır. dinin bir ticaret emtiası gibi bazı insanlarca riyakar şekilde istismar edildiği dönemler ise durgunluk ve gerileyiş dönemleridir. bundan sonra da bu sorunları iyi analiz eden atatürk ve ordu yeni ve modern bir ülke kurmuşlardır. onlara destek olan da yine samimi dindarlar vardır. ve onlara karşı iftira kampanyasında bulunanlar da ya kandırılmış olanlardır ya da riyakarlıkla elde ettiklerini kaybeden azınlıklardır. şimdi burada yine bir mantık kuralım. bu ülkenin kuruluşunda ve yükselmesinde de her kademede katkıda bulunmuş müslümanlar var. ki zaten büyük çoğunluğu oluşturuyor. bunca emek verdikleri bir ülkeden paşamız için hicret mi edecekler şimdi?

  bu devletten önce de özellikte osmanlı devleti olarak tarihte en büyük bedelleri ödemiş ve bu toprakları bize bırakmış olanlar da hiç bedel ödemeyenlerin keyfi ve faşistçe düşüncelerinin bedeli olarak ülkeyi mi terk etsinler yani?

  bu kadar hayal dünyasında yaşamayın derim. sizin benzerleriniz olan adolf hitler, josef stalin, mao gibiler hem teoride hem pratikte önünde sonunda kaybettiler çünkü.

  peşin not: herkese saldıran bu arkadaş bana da saldırmaya kalkar troll diye de peşinen cevap vereyim; hayır, bu çok eskiden alınmış nicke rağmen akpli falan değilim. dileyen önceki entrylerime bakabilir. dileyen bundan sonra arkadaşın geri kalan tüm entrylerine de bakabilir. çünkü %100 olarak artık "demokrasi" ve "özgürlük" kavramlarından bahsetmeye hiçbir hakkı yoktur.