şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akit gazetesinin haberine göre

  bu programlar aile ve toplum yapısını bozuyormuş. tabi akit gazetesini okuyanlar palu ailesi üyeleri gibi oldukları için onları korumak adına yapılmış bir haber belli ki.
 • akit gibi yobazların, sapıklıklarının ortaya çıkmasından korkması gayet normal.
 • programda özellikle palu ailesi vakası çözülürken 100 kez allah, cin vb. gibi dini kavramlar kullanıldığı içindir.
 • daha düne kadar müge anlı izleyenleri cahillikle suçlayanların bir anda müge anlı avukatı olmasına yol açan haber.
 • argümanlar farklı olsa da bu konuda akitle aynı fikirdeyim. genel izleyici kitlesine hitab eden bir programda böyle ağır suçların araştırılıp sonuçlanıyor olması normal mi sizce? reyting uğruna hem insanların dramı pornolaştırılıyor hem de sadece adli kurumların uğraşması gereken durumlarla saçma sapan toplumun kafası bulandırılıyor. bir nevi topluma asıl sorunları unutturularak alt metinde halinize şükredin mesajı veriliyor. kolluk kuvvetleri işini yapmıyorsa onun üstünde duralım, adalet makamları çalışmıyorsa onu çözmeye uğraşalım. adaleti böyle saçma sapan programlarda aramayalım. bu programların topluma zararı palu ailesinden daha az değil.
 • büyük bir genelleme içeren ve bu genellemede yanılan başlıktır.

  dindarlar kim?
  hepsi mi karşı bu programlara?
  bu soruların cevabını araştırdın da mı böyle bir başlık açıyorsun?

  akit gazetesi dindarlar arasındaki itibarını 20-25 sene önce kaybetmiş, pek kimsenin siklemediği bir gazetedir. çünkü ihlas, kombassan, yimpaş gibi sözde muhafazakar insanların yönettiği şirketler dindar insanların paralarına çökerken bu gazete "üzerine soğuk su için paraların" diye yazı yazdıracak kadar kansızlıklar yapmıştır. tabi ki o günleri unutmuş olanlar olabilir. ama unutmayanlar da çok.

  bir başka nokta ise, ak-it gibi bir gazetenin psikologlar, sosyologlar şöyle şöyle diyor diye haber yapması. aslında kendileri bu tür mesleklere karşıdır ve adam yerine de koymazlar. sebebi cemaatçi kafasıdır. onlara göre bir şeyhe biat edersen, günlük derslerini alıp yaparsan, sürekli rabıtanı yaparsan hiç sıkıntın kalmaz.

  bence bu programlar gayet yararlı. yapılmalarını sonuna kadar da destekliyorum. fakat evlilik programlarındaki gibi ajanslardan oyuncu getirmek gibi bokunu çıkaracak hareketler yapıyorlarsa, zararı olur. o zaman gerçekler değil senaryolar devreye girer çünkü.

  programları izlemediğim için ne konuşuyorlar, ne diyorlar zerre bilgim yok. sadece palu ailesi hakkında yazılanları birazcık okudum beynim yandı.

  palu ailesinde bu kadar şerefsizlik yaşanırken çevrelerindeki eşleri, dostları haberdar değil miymiş olanlardan?

  ben kimsenin haberinin olmadığını düşünmüyorum. çünkü apartmana giren kedilerin bile çetelesini tutacak kadar dedikodu yapan bir halk elbet haberdardır.

  o zaman niye susuyorlar?
  çünkü toplumun çoğu şerefsiz. bana dokunmayan yılan bin yaşasın der ses etmezler. bir kısmı da durumu lehine çevirmeye kalkar.

  o yüzden, bugün içinde bulunduğumuz ekonomik kriz talihsizlikten değil, sadece kendi yararını düşünen, müslümanım derken dininden bihaber olan, okumayan, düşünmeyen, aptalca takıntılarla yaşayan, cahil ve yobaz olan halkın sonucudur.

  köyde çocukluğunu ve gençliğini geçirmiş bir arkadaş bulursanız, saf anadolu halkı denen kitlenin yaşadığı köylerde ne kadar saçmalık varsa hepsinin yaşandığını dinlersiniz doğrudan şahidinden.

  ak-itlere göre insanlar çocuklarını kimseye emanet edemeyeceklermiş bu programlar yüzünden.
  etmesinler zaten. türk kadınının taciz günlüğü başlığından sonra en akıllıcasının bu olacağı ortaya çıkmıştı zaten.

  televizyonlardan işinize gelmeyen yayınları kaldırtsanız bile, internet sayesinde genç nesiller nerelerde neler dönüyor hepsini öğreniyorlar. yeter ki öğrenmek istesinler.

  sonra da tayyip çıkıp "18-35 yaş arası bize oy vermiyor!" diye yakınıyor.
  niye lan acaba?
 • akit'in, erdoğan'a bile cephe almasına sebebiyet verecek kadar hassas olduğu bir noktaymış demek ki "ailelerin çocuklarını emanet ettikleri kişiler konusunda temkinli olması" korkusu. niyeyse artık...

  bir de "bu işleri yüce devletimizin çok tarafsız yargısına bırakın" diyen muhalifler var. onların hassasiyeti de demek "her şey güzelmiş gibi fuları, viskisi ve beyaz yakasıyla takılıp üst perdeden ekonomi yorumlayabilmek". biz şükreden elit kesimden değiliz arkadaşım, "memleketçe nasıl kurtuluruz?"u arayan "seçilmemiş" kesimdeniz, eğitimli olmamızı ya da görece makul maaşımızı kendimizi soyutlama sebebi olarak görmüyoruz.

  herkesin kendi çıkarına göre belirlediği bir hassasiyet noktası var tabii.
 • palu ailesi gibi olan akrabalarını izleyememe korkusunda olanları rahatsız etmiş, başlık açtırmış bir haber de olabilir belli ki.
  insanları karalamak bu kadar kolaysa olabilir işte.
 • yandaş gazetenin, bir başka yandaş televizyon kanalındaki programa laf atma durumu.

  (bkz: durun siz kardeşsiniz)
 • orospu cocugu dinciler yaaa hahahaha

  tanim: iclerindeki pislikler dokuldukce rahatsiz olan comarlarin beyani.