şükela:  tümü | bugün
  • yine birileri tanrı yerine konuşmaya başlamış ve "topyekün belanızı verecek." demiş. arkadaşım insanları bi rahat bırakın la, bi salın ne halt ederlerse ederler. senin benim hakkımı yemiyorlar da istediklerini yapmak hakları.
  • kimsenin giydiğine kimse garisamaz, ha nasil garisamaz, meselem ben o sakil giyinirim, o o sakil, o o sakil, ha ozgurlugu bidir. basortusu gurban olduğum ya rasulallahtan gelmiş olabilir fakat lakin ki öyle değildir.

benim yorunlamam bu kadar.
  • dindarların da dinsizlerin de yoktur. çok net.

şatafat demek, bir avuç insanın insanlığa zulmü demektir.
  • yoktur. islam dinine inanıyorsan şatafatlı yaşayamazsın. yaşarsan dindarım diyemezsin.

hem memur olmak istiyorum hem de devlette çalışmak istemiyorum demek gibi bir şey bu.
  • dinsizlere dert olması nereden baksan komik
  • şatafata gerek yok, başörtüsü takan kadın arabası var diye bazılarının havlamasına neden oluyorsa geri kalan hiç bir şeyi konuşmaya gerek yok.

kim parasını nasıl harcıyorsa harcasın, s*kimde değil.

havlayanlar havlamaya devam.
  • dindarların da dinsizler kadar şatafatlı yaşama hakkı vardır.

niye ? çünkü herkesin hayatına kimse karışamaz.
  • tanımadığı insanlara dinsiz diyerek dinden çıkan hokkabazları göstermiştir.
  • tasvip etmesem de içine yetim hakkı, kul hakkı veya senin benim hakkımı karıştırmadığı takdirde anasının ak sütü gibidir benim nezdimde. ha, kendi dinleri kabul etmiyor, orası ayrı.
  • vardır, dinler zaten birileri şatafatlı yaşasınlar diye icat edilmiştir.

mesela israf etmeyin derken o laf fakirlere denmiştir, "zaten kıçında yok başında yok bir de israf etmek senin neyine" demektir. yoksa fırsatını bulanların altın varaklarla kaplı saraylarda oturmasına din hiç bir şey demez. diyor diyen varsa ya yalan söylüyordur ya da fakirleri ayıktırmamak için ağız yapıyordur.