şükela:  tümü | bugün
  • abim ile urfa’da iftardayız.
    ezanın okunmasını bekliyoruz. sohbet etmeye başladık çocukluğumdan bahsediyor ve kahkaha atarak bana yaptığım salaklıklardan bahsediyor. ben ciddiyim, konu benim çünkü! :/ tam bu esnada ezan okunmaya başladı.
    abimde hareket yok ama sıfır, dokunsan
    hissetmeyecek bildiğiniz taş. az önce şakalar komiklikler yapan adam put kesildi bir anda.

dedim abi ne oldu?
    -sus melek.
    ezan bitti;
    - ya melek bizim oradaki hocalar neden böyle güzel okumuyor ezanı?
    acaba büyükşehirde yaşayanlar namaz kılmıyor nasıl olsa bari işkence çeksinler hem böyle güzel okuyan hocaları göndersek ezanı gazel olarak algılar rakı masası kurar içer bu ibneler diye ne dediği belli olmayan, karga tarzlı hocaları bize mi transfer ediyor acaba?
    çorba içiyordum o esnada bütün çorbayı püskürttüm yüzüne.
    ama sizce de haklı değil mi?
  • tarabya cami imamıdır. oruç tutmam, ama geçen sene bir teravihe gideyim dedim. imam amca bir fırçalıyor cemaati, sağlı sollu allah yarattı demeden fırçalıyor ama. her akşam gelmiyormuşuz da, ne biçim cemaatmişiz de, yardımlar çok azmış da, bu cami suyla mı dönüyormuş da, kuran kursu yaptırmışlar ama para lazımmış da, neden her çıkışta yardım yapmıyormuşuz da. da da da.

ulen ben hayatımda ne babamdan ne şu zamana kadarki öğretmenlerimden nede herhangi bir işimdeki patronumdan bu kadar fırça yemedim.

10 dk duramadan kaçtım camiden.
  • müzik eğitimi almayan imamlardır. evet müzik işlerinin bir parçası olduğundan bu eğitimi almadırlar. her vakit için belirlenmiş bir makam vardır.
  • dine ısıtan bir imam henüz görmedim. hepsi klasik. çizdi dışında fark yaratacak bir imam denk gelmedi hiç.