şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dört gün sonra edit: (bkz: başı kapalı bir kadınla evlenmek) başlığını trollemek için açılmış bir başlıktır. eğer orada yazılanlara destek çıkıp burada yazılanlara kızdıysan tebrikler, kendi ikiyüzlülüğünle yüzleştin.

pek çok sebepten gerçekleştirmeyeceğim eylem.

- ailesiyle anlaşamam
    - kendisiyle de anlaşamam
    - çevresiyle de anlaşamam
    - kişiliğinin oturmadığını düşünürüm
    - özgüveni olmadığını düşünürüm
    - inancın sorumluluğunu taşıyamayan korkak biri olduğunu düşünürüm
    - kendisine yazık ettiğini düşünürüm
    - okumuş cahil olduğunu düşünürüm
    - edilgen olduğunu düşünürüm
    - ateizm sorgulamaktır gibi laflar eder çıldırırım

ben yapamam, allah sevdiğine bağışlasın, mesut etsin...

dün gece bunu merak edip uyuyamayanlarınız olduğunu duydum. o yüzden dünyanın en gerekli ikinci bilgisini ben vereyim istedim.

final edit: ben oxford mezunu bir babayla, harvard mezunu bir annenin oğluyum pardon kızıyım, doğma büyüme londralı, londra'lı olmayı da geçtim kraliyet ailesindenim... iki üniversite bitirdim, iki dil konuşuyorum, üst düzey yöneticiyim ve kutsal kitapların hepsini okuduktan ve araştırdıktan sonra dine yakın durmaya karar vermiş biriyim... (ha iki dil konuşuyorum ama daha yapım eklerine gelen çekim eklerinin kesme işaretiyle ayrılmayacağını bilmiyorum, boşverin *) benim gibi biriyle, dinden uzak bir erkek anlaşamaz... sadece inanç değil mesele, açıklamaya çalıştım ama tekrar deneyeyim... arkadaş baskısıyla uzak duruyorsa korkaklık, kişilik sorunları devreye giriyor, kendi isteğiyle uzak duruyorsa da "bana göre" algılamada, sorgulamada, sebep sonuç ilişkisi kurmakta, öz saygısında sorunları vardır diyorum... herkes saldırıyor... *
  • bir sebepten gerçekleştirmeyeceğim eylem:

-erkeğim.
  • önemli olan ahlaka, dürüstlüğe, mertliğe, hakkaniyetli olmaya, adalete, vicdana ve merhamete uzaklığıdır.

gördüğüm tüm dine yakın erkekler bu kavramlara uzaktı. en yakınını dine uzak olanda bulduk. kesin bilgi yayalım. madem genelliyoruz, alın buradan yakın..

ayrıca ailesiyle anlaşamam nedir? sanki elini çarpsan 7 göbek ateiste çarpacakmıs gibi.

edit: arkadaşlar favorileyip durmayın kendimi dinsizliğin kalesi gibi hissettim. ayrıca babam, amcam falan hariçtir bu genellemeden. deizmle gerçek islam bu değil arasında gidip gelen biriyim. bu arada yeni fark ettim ki bu başlık başı kapalı bir kadınla evlenmek başlığına tepki olarak yazılmış, içeriği ondan saçma sapanmis. bilsem hiç yazmazdım.
  • eşimin yaptığı eylem.
    çokta mutluyuz, ben ona karışmam o bana karışmaz. gerçi yakında doğru yolu bulacak gibi, her fırsatta akıl veriyorum *

sizin de yakın zamanda gözlerinizin açılması dileğiyle...
  • sen evlenme.
  • kafa buysa eğer, deist bile olsa, bence bir budistle de evlenmemesi gereken kişidir. ya da bir şintoist. hatta yahudi ile de evlenmemeli ki zaten yahudiler bakmazlar buna. malum onlar kendi aralarında evlilik yapıyorlar. hatta belki bir şii bile fazla gelebilir. forza ışid
  • hiç sorun değil. vicdanı, merhameti, saygısı, sevgisi olsun insana, hayvana , bitkiye. bu topraklarda hoca kısmına da pek güvenilmez , neden acaba.
  • bugün de engelleyecek birilerini buldum sübanike dinimiz amin.
    tanım : dindar bir erkekle evlenmek ile bir farkı olamayan aksiyon.
  • dur dur geliyorlar, gelecekler, gelirler diğer başlıkta ifade özgürlüğü dersi verenler. *

benim için mümkün değil, çünkü erkeğim. ve fakat biraz önce söylediğim gibi bu konuda da ön yargılı yaklaşmak saçmalık, zırvalık. aşk bu yahu; tanımaz ki din, dil, ırk.

görüldüğü üzere az önce keko iken bir anda modern oluverdim. ama yobaz muhalifler her zaman yobaz muhalif olarak kalacak. çıldırıyorum yav çıldırıyorum bu sözlükteki bu saykodelik ortamda. yemin ediyorum bu çılgınlık uludağ sözlük te bile yok.
  • şu aşağıdakileri düşünmeme sebep olan başlıktır.

evlilik düşüncesi aniden gökten zembille inmedi ise,
    ki yok böyle bir şey!
    ve bu düşünceye bir süreç ile gelindi ise,
    ki kesinlikle bir sohbet/muhabbet/tanışma/etkileşim süreci yaşanmıştır.

sıralanan parametrelerin hepsinin üstü çizilir ve yola devam edilir sevgili kızım!

"allah" en çok plan yapan insanlara gülermiş.