• şurada görebileceğimiz norveclidir

not: video temsilidir, güncel diye rol model olarak bunu seçtim. sürüylen alternatif gösterebilirim. (evet, sürüylen)

avrupa’da çok ciddi bir müslümanlaşma hareketi olduğu hususunda sağdan soldan duyumlar alıyordum sürekli fakat ilk defa bugün uluslar arası araştırma ve anketleri inceleme fırsatım oldu.

pew reserch center’in geçen sene gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre 2050 yılına kadar müslüman nüfusunda yüzde 70‘in üzerinde bir artış olacak.

küresel nufus artışını da hesaba katıyorum... şu iki çizgi grafiğine bakın:

1
    2

görüldüğü gibi nüfus yoğunluğu hristiyanlar ile eşit oranda artmasına rağmen, müslüman nüfusunda sayısal anlamda yüzde 40’lık bir atış gözüküyor. (1.6 milyar’dan, 2.8 milyar’a)

ayrıca pew analizi ısrarla vurguluyor; bu büyümenin(artışın) çok büyük bir kısmı, orta doğu dışında gerçekleşiyor!

sonuç olarak yüzde 70’lik bu artışın, yüzde 30’u nüfus yoğunluğunun artması sebebi ile gerçekleşiyor desek, geri kalan yüzde 40’lık artma ise, müslümanlaşma hareketinin bir getirisi. daha daha sonuç olarak, 40 yıl içerisinde ortalama 800-900 milyon kişinin islam’a girmesi demek.

edit: hala “müslümanların sayısının artmasının sebebi çok doğurmaları” diyen arkadaşlar var. afedersin ama mal mısın? yalnızca sayısal değil, orantısal anlamda da süregiden ciddi bir artış var diyorum, kafan almıyor mu?

edit: dinlerin yok olacağına ciddi ciddi inanan arkadaşları şöyle alalım
  • (bkz: yav he he)
  • analizleri inceledim. inandırıcı geldi. afrikanın hristiyanlaştığı gibi kriterleri de incelemişler anladığım kadarıyla..

not: ironi.
  • adamlar ellerini neye atsa medeniyet getiriyorlar. ya islamı toparlarlar, ya da ortada medeniyet kalmaz. ikisinden biri.
  • müslüman sayısının artmasının temel sebebi müslümanların çok çocuk yapmasıdır yoksa insanlar öyle akın akın islam'a koşmuyor en basitinden o kadar dini eğitim yönlendirmesine rağmen ülkemizde bile genç nesil dinden uzaklaşıyor.
  • (bkz: nostradamus)
  • (bkz: norveçli)
  • (bkz: dine girmek)
hesabın var mı? giriş yap