şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herhangi bir arkadas gurubu içerisinde, ne zaman din ile alakalı bir tartışma çıksa ve ben inanmadığımı ifade etsem sonuç dinime hakaret edemezsin şekline dönüşüveriyor.
    bir kişinin inanmaması ve kişinin inanmadığı fikrini savunması dinize hakaret değildir!
    ateistler dün %1 bile değildi, bugün %10 'un üzerinde ve yarın yüzde 20'leri 30'ları zorlayacaklar. şimdiden alıştırın kendinizi...

edit: ateistleri, deistleri ve diğer inanmayan insanları kapsaması açısından din kavramını kullandım.
  • tanrı’ya inanmama hakkı olarak değiştirilmesi gereken başlık zira yazar ateistlerden bahsetmektedir.
  • inanmama gerekçesi olarak mesela "9 yaşında bir kız çocuğuyla evlendi yea" diye ortam içinde cahil cahil konuşursan bu iftira ve hakarettir ve bu tip yarı cahillere ilber hoca sabredemiyor sıradan bir insan nasıl sabretsin?
  • sanki dine zorla inandırma diye bir şey varmış gibi anlatılıyor. sen inanmayabilirsin ama karşındakini küçümser veya inancına hakaret edersen sorun çıkar.
    yoksa senin inanıp inanmaman bir şey ifade etmez .
    benim tartışırken nedense inanmayanlar neden tanrı yok ve biz nereden geldik evren nasıl oluştu sorularına cevap vermeyip, peygamber çok eşli diye hakaret eden ateistler oluyor.
    siz o kadar da zeki değilsiniz uyandırayım.
  • arkadaş grubunu değiştirebilir bu başlığı açan. mesela ben müslümanım bana ve benim gibi müslümanlara inanmıyorum dese hiçbir problem çıkmaz. kendisini takan dahi olmaz. gerçekler önerilir en fazla, karşı taraf da inanmıyorum der konu kapanır.

ayrıca, bu dinsizler de bir garip. müslümanlara "çok kişisiniz diye doğru siz misiniz, gerçek çoğunluğa bakarak bulunmaz" derler, sonra da gelir burada ateistler artacak siz o zaman göreceksiniz gibi saçma söylemlerde bulunurlar. e hani çoğunluğa göre bulunmuyordu gerçekler?

bu arada, dine inanmama hakkı herkesin vardır. hatta isteyen dinden de döner. islam'a göre bu kişilere hiçbir şey yapılmaz. uzak durulur. bir müslüman dinine hakaret eden insana da bir şey yapamaz. yani bir müslüman olarak, öyle her hakarete saldıramıyorsunuz gençler. "ne yani dinime sövdü, bekleyecek miyim?" evet, aslan. görüşme o kişiyle olsun bitsin.
  • her insanın cehenneme gitme hakkı vardır.
  • türkiye'de çok kısıtlı olan, geri kalan müslüman ağırlıklı ülkelerde hiç olmayan haktır.
  • dört sünni mezhebinin yani islam dünyasının %90'ını oluşturan kesiminin ve şiilerin ittifakla kabul ettiği mürtedin öldürülmesi hükmüne göre islamda yoktur.
  • inanmayı anlamlandıran hede.
  • dine zorla inandırma gibi bir durum olduğu için tekrar etmekte zarar olmayan hak.

müslüman olmayan ülkeye "dar-ül harp" deniyor.

darülharp topraklarında yaşayanlarla savaşmak serbesttir hatta "cihat" anlayışıyla farz kılınmıştır. savaşılan yerlerden ganimet almak haktır, kadınları cariye yapmak haktır.

çıkıp hâlâ dinde zorlama yok diyorsunuz. darülharpta yaşayan kişi ya bu savaşlara karşılık verecek ya da müslüman olup baş eğecek. nasıl zorlama yok?

siz pulcher gibi ılımlı islamcılara bakmayın, madara olmalara doyamadı kendisi.

islam'da isteyen dinden dönemez zira şeriata göre islam'dan çıkanın öldürülmesi haktır. kelleyi verirsiniz anında.

bilmediğiniz dine niye inanıyorsunuz kardeşim? önce bir dininizi öğrenin de ondan sonra savunmaya kalkın.