şükela:  tümü | bugün
 • başlık var, entry yok. diriltelim dedik.
  şimdi panpa lar her allahım günü dinle ilgili olduğunu düşündüğünüz şeylerle alay edip yeşiller kasıyorsunuz ya.
  ha işte panpa lar biz bunları 2019 seçimleri için propaganda amacıyla yaptığınızın farkındayız.
  ha siz devam edin yine ama hani ben söyliyim dedim.
  sallamıyoruz ayrıca.
  yılmaz özdili filozof zannedip fatih portakalı mehdi ilan etmiş adamlarsınız olum biz size ne diyelim.
  türkiye'de entelektüel kesimin en çok oy verdiği parti iktidar partisi mesela.
  yada islama ve bir türlü ısınamadığınız, her gün 'yhaa ben niye burada doğdum damn it' dediğiniz halka her gün ağız dolusu osurduğunuz isnatlara bir bakın; sonra da dönün o isnatlarınız ve hepsini üstümüze yıktığınız ve kendinizi ve modernist emperyalizmi hep beri tuttuğunuz kriminal suçlar ülkenin hangi şehirlerinde daha fazla orandaymış ona bakın.
  "müslümanlar pis kaka, kürtler bedevi zaten, akapeye oy verenler tecavüzcü, ensest, pedofili, cahil, öküz... biz über mensch'iz canım, elimizde milyarder tefecilere borçlanarak aldığımız ayfon, ki hayatımız boyunca amerikan emperyalizmine faiz ödeyip durucaz, onların istediği gibi giyinip, onların istediği şeyleri yiyip, onların istediği şeyleri dinleyip, okuyup, onların istediği filmleri izleyip, onların kanallarında yapılan propagandalarla über mensch tavrımı takınacak ve bu köle halimi hiç çaktırmıyacağım. kumaş pantolon mu? ay paçoz, blujin giymek üstünlüktür. kundura? ayıı, bak adidas var burada. mc donalds tan yerim, d&r dan kredi kartıyla(!) nazım hikmetimi alır starbucksta kahvenin yanında kitapla check in yaparım. evlilik için gelinlik şart, düğün salonu mutlaka, ilk dans olmazsa olmaz. her yazın tatile çıkılacak, ama bodruma falan, adı yabancı fiyakalı yerlerde. haftasonu ne yapalım? avmye koşalııım. aa, o elindeki külüstür telefon ney, fakir iphone kullanmayanlar ölsün.

  şimdi siz diyorsunuz ki biz kaale alın.
  hımm, peki!

  edit: hahaha saldırın saldırın hoşuma gidiyor. akapeli değilim. çomar hiç değilim. zorunuza gitsin hahaha çok zevk alıyorum ben sözlükte ya. çaresizce saldırıyorlar ya.
 • din bizi kontrol etmeye çalıştıkça devam edecek durum.
  saldırı değil, meşru bir savunmadır ayrıca.

  edit:imla
 • "dine saldırı" kavramının içi, dini ait olmadığı yerlerde kullanıp, hayatın somut gerçeklerini de açıklıyormuş, bir haltı düzgün düzenliyormuş gibi kullanmak isteyenlerin ve onu içi boş bir kıyafetmiş gibi giyip, bununla bir halt olduğunu sanma saçmalığı içinde olanların hıyarağalıklarını göstermekle dolu ise:

  din zaten hep aşağılanıyordu.. çünkü din böyle bişey değil zaten..

  kişisel inançtan ibarettir din.. maksadı dışında abartılıp her yere yapıştırılır ve her haltın cevabı ordaymış gibi sunulursa, e tabi aşağılanır.. kişisel olan bişey nası aşağılanabilir ki zaten?.. kişisel olmaktan çıkan din, zaten bir cahilin elindedir.. bir cahilin kendisinin hiç bir hükmü olmadığı alanlarda zorbalığı ise en az aşağılanır, ve hatta yıkılır zaten...

  aynı hıyarlığı zamanında metalciler, fenk şuiciler ve hatta eş zamanlı olarak şu an vejateryanler falan da yapmakta.. sizin yaşam tarzınız sizi bağlar.. başkalarına hiç bi halt dayatamaz, kendi inançlarınız doğrultusunda, başka bireylere hiçi bi bok diyemezsiniz.. alanı dışında şeyleri, kendi "duruş"'larınızla açıklayabileceğinizi sanırsanız da elbette dalga geçilir..

  e bu yüzyılda hal zaten böyleydi ise, kim kimi kaale alıyormuş da, kim kimin dikkatini çekmeye çalışıyormuş?.. kendi palavralarınıza kendiniz inanıyor musunuz gerçekten de?.. çünkü öyleyse durum çok vahim, anlamak denen şeyin çok uzağındasınız.. ve anlamaktan bu kadar uzakken, zaten yanlış yaptığınız şeylerin anlaşılmamasına kızma gibi bi hakkınız olamayacağı gibi, bunu bir sidik yarışı olarak görüp öyle sunmanız da ancak sizin kendi terbiyesizliğiniz olur... çünkü anlamada ciddi sorun var.. ve kendi at gözlüklerinizi herkese geçirince sorunun geçeceğini sanıyorsunuz ama çook yanılıyorsunuz...
 • şu durumun sonucudur:
  kof dindarlık pompalanmaya çalıştıkça türkiyede din sorgulaması yaygınlaştı. bunun yansımaları olarak artık hemen hemen hergün popüler sosyal medyada (twitterda, facebookta, ekşide) bu tartışma/saldırma/hakaret etme başlıkları açılıyor. kaliteli tartışmalar malesef az. kim daha çok küfrederse o kazanıyor gibi bir algı var. ateist, deist, agnostik kesim akılcı, dindar kesim öfkeli.
 • bir çomarın serzenişi.
 • dinine küfrettiğim müslüman olsa bari dedirtmiştir. bu kafalar müslümansa çıkış nerde ya?

  (bkz: ne desem gg)
 • bedevi maymunlarının çöl masallarını sürekli burnumuza dayayıp, kendi din faşizmine dayalı imparatluklarını kurmaya çalışmalarından kaynaklanan durum. ülkede nekadar pislik durum varsa altından bu islamcılar çıkıyor. ülkede çocuk tecavüzlerinin tamamının altından hacı hoca çıkıyor. saldırıyla kurtulduğunuza şükredin. tabi şimdilik.