şükela:  tümü | bugün
  • british open 2004'de de ilk once tony drago, ardindan da sevdigimiz saydigimiz abimiz jimmy white'i eleyen ilginc, mimiksiz cocuk. zaten kendisine yenildigi macin ardindan white,birgun rahatlikla dunya sampiyonu olabilecegini belirttikten sonra, "bu cocukla poker oynamak istemezdim." demistir.
  • 15 yaşındayken 21 yaş altı dünya şampiyonasında şampiyon olmuş -bu yönüyle o'sullivan'ı hatırlatır- bir bilardocu. geleceğin şampiyonlarından birisi. ayrıca en yüksek turnuva break'i 137 dir ki, bu yaşta bu skor maşallah demek düşer bize.
  • 2005 china open yari finalinde eski dunya sampiyonu ken doherty'yi 6-0 yenip, stephen hendry ile final karsilasmasi yapmaya hak kazanan cinli genc snooker oyuncusu.
  • 9-5'lik bir skor ile finalde stephen hendry'i gecmis, china open $ampiyonu olmus insan evladi.

edit : simdi gordum de, kutlama evresinde hendry ile tokalasmadilar. hatta beraber resimleri cekilmeye calisilirken hendry'nin oyle bir bakisi vardi ki... "ulan el kadar cocuga kaybetmedim ben.. avans verdim lan!" der gibi idi. sonuna kadar haketti valla cocuk. fekat kupayi alinca bile gulumsemedi ya da gulumsedi ama cekik gozleri sebebi ile ben gorme serefine nail olamadim. bilmiyorum.
  • uk championship'de finalde steve davis ile karsilasmakta ve oyunu 3-5 onde gotumekte kendisi..sahsen yenilmesini istemekteyim..onunde cok zamani var, daha sonra kazansin allahin ding'i..
  • uk championship'te kazanarak sadece kendi ülkesindeki sevindirebilmiş çinli. evet snookerın yaşayan efsanesi steve davis'i yenerek hepimizi üzdü. nerdeyse dedesi yaşındaki, tamam kabul ediyorum abarttım ama babasından bir gram ödün vermem, ustayı yenerek uzakdoğudan yükselen çin tehlikesine bir daha dikkatimizi çekmeyi başardı bu yetenekli velet. böyle giderse, daha çok şampiyonluklarından bahsedeceğiz kendisinin.
    yıllar evvel bir spor programında adını duyduğumda, ortaokul talebesiydi, masayı zor geçiyordu. her gün sekiz saati aşkın ıstaka sallamasının karşılığını çok çabuk almaya başladı çinli velet. çin'den snookercı da çıkarsa, kapatalım biz manavımızı arkadaşlar. zaten ata sporumuz güreşte minderde boğuluyoruz, halterde dopingde. atletizmde doping kontrolünde, basketbolda çocuk zırıltısında. kalbimizin yandığı ayaktopunda ise geliştirdiğimiz uzakdoğu teknikleri ile dikkat çektik. şaşırmayalım efendim, dünya üçüncüsü olup geldiğimiz yer neresi idi, şaşırmayalım hiç. allah'tan atalarımızı dinleyip kılıç kuşanmadık...
  • kafasında dönüp duran kırk tilkiden birini bile açık etmeden olabilecek en iyi seçimi yapabilen ve son britanya turnuvasında 48 yaşındaki steven davis'i 10-6 gibi bir skorla geçtikten sonra şampiyon olup biraz gülümseyen ve ve en önemlisi snookerın oynandığından çok daha zevkli bir oyun olduğunu hatırlatan genç yetenek.
    (bkz: maaşallah)
  • şu anda northern ireland trophy de snooker maçı yapmaktadır stephen lee ile. artık ortamdaki en iyi olmaya aday bir sporcu. (bkz: makina gibi oynamak). an itibarı ile 2005/2006 sıralamalarında 9. durumda. (bkz: http://www.worldsnooker.com/…s_rankings(1)-9158.htm)
    tahminim finali ronnie o'sullivan ile yapar.
    *
  • bir kaç dakika önce, kahramanım dediği ronnie o'sullivan'ı yenerek northern ireland trophy'i alan; ronnie'nin veliahtı olmaya en uygun aday olarak gösterilen snooker'cı.

nasıl keyifli bir maçtı anlatılmaz, zaten sordular ronnie'ye de keyif alamıyorum snookerdan artık diyip duruyordun nasıldı maç diye "he's a fantastic player" dedi, evet pek bir eğlenmiş ağzı kulaklarında. gençlerin önünü açmak gerek zaten, ronnie şampiyon olmuş olmamış kaç yazar yaptı şovunu yine.
  • 21 ocak 2007 de oynadığı the masters finalinde ronnie o'sullivan'a 10 a 3 yenilince gözleri dolan hırslı snookercı.