şükela:  tümü | bugün
  • yavaş, emin ve sinsi ilerleyişi ile neredeyse geleceğin dünya şampiyonu adayı olarak gördüğüm utangaç çinli. demir kaplumbağa. gerçek petrosian damarı var, giri'ninki gibi taklit değil. şu an 2791 raytinge ulaştı. 2800'e 9 puan kaldı. her nedense lagrave hariç herkese diş geçirebilmiş durumda. aronian'ı net biçimde yendi. uçuş teorim: carlsen önümüzdeki finalde caruana'yı yenip ünvanını yine korur; fakat diğer finalde ding liren çıkar karşısına ve sürpriz bir dünya şampiyonu olur.
  • çinli satranc buyuk ustasidir.
    son zamanlarda muhtesem oyunlari ve muaazzam hesap yetenegiyle carlseni tahtindan indirebilecek en buyuk yeteneklerden biridir. 2019 agustos ayi itibari ile dunya 3 numarasi olup 2800+ barajinin ustundedir. oyunlarda oldukca sakin yapisiyla dikkat ceker ve cok derin analizlere sahip oldugunu dusundugum ustadir.
  • magnus'u üstüste yenme potansiyeline sahip şu anki tek oyuncu..inanılmaz soğukkanlı ve bitirici..magnus'un tahtı elden gidebilir..
  • kısa bir süre içerisinde dünya 1 numarası magnus carlsen'i bir kez daha yenen çin'li grandmaster. önümüzdeki dünya şampiyonasında final koltuğunda bu ikiliyi göreceğimizi düşünüyorum.

https://youtu.be/sdjaufziw4e
    yukarıda vermiş olduğum linkten benim de beğenerek takip ettiğim satranç tv adlı kanalda müsabakayı izleyebilirsiniz.
  • halen sürmekte olan çin satranç ligi'nde belki de immortal partisine imza atmış çinli yetenektir.

sanat eseri
  • muhtemel 2020 world champion adayı. carlsen dediğinizi sinquafeld cup'ta donunda salladı. carlsen bok gibi turnuva geçirmesine rağmen liren'i zorladı fakat mükemmele yakın bir oyunla ding kupayı kazandı.

tanım: çin'in yükselen değeri
  • carlsen'in hegemonyasını bitirecek yiğit.

seni seçtik, çünkü sen farklısın, japonsun bi' kere akıllı adamsın.

edit: kendisi çinlidir, gora repliğini bozmak istemedim sadece.
  • (bkz: meymenetsiz)
  • (bkz: dingil irem)