şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük’te dindar yobazlardan daha çok dinsiz yobazlar olduğunu; bunların çoğunun dini kavramlara ve samimi dindarlara bile sebepsiz ve fütursuzca hakaret ve aşağılamalarda bulunduğunu bir kez daha kanıtlayan başlık olmuştur. tabi bunda yaş ortalamasının oldukça genç olması da etkilidir. bu gençler, hayatı “makara kukara” ve “amk” modunda yaşadığından ne yazsan beyhudedir.

  bir de din ile ilgili her şeyi siyasete bağlamak konusunda katı takıntılı bi grup vardır ki, tam tersi beyanlara rağmen kafalarında kurup kurup yok reis, yok bilmem kaç temmuz af buyruun kıçlarından senaryo yazarlar. "nefret ettiğim kişi inançlı biri, o zaman bütün inançlılardan nefret ediyorum" modunda bunlar.

  işin ironik tarafı, yazının muhatabı sadece inançlı kesim olmasına karşın, o cenahtan pek ses gelmemiş, tam tersine kendilerini süper tespitler yapan analistler sanan bir sürü boş lakırdı sahibinin kin dolu entryleri ile sayfa dolmuştur.

  dini kavramlara saygı için açılmış olan bu başlık, tam tersine işlediğinden artık bir şeyler anlatmak için çaba gösterme gerekliliği kalmamıştır. sonuçta başlıktaki tespit haklı çıkmıştır. burası uygun bir platform değildir.

  dolayısı ile bir yere kaçmıyor ama çoluk çocuğa eğlence olmamak için eski yazdıklarımı kaldırıyorum.
 • (bkz: #69527832) gibi örnek linklerden dolayı katıldığım olaydır. hayır abi siz krem peynire tapınca biz bir şey mi diyoruz? birbirimize saygıyı öğrenmemiz gerekiyor.
 • (bkz: tamam)
 • türkiye'de dinin gerçekten tartışıldığı, eleştirildiği ender yerlerden birisi ekşi sözlük. bence bu durumda bir sakınca yok. sakınca dine hakaret ve küfür edilmesi. ınanmamakta herkes serbest, saçma bulmakta da serbest fakat saygısızlığın lüzumu yok tabi. medeni insanlar gibi fikirlerimizi beyan edebiliriz. yapabiliriz bence.
 • olmaz. adı üstünde sözlük ekşi, ruhuna ters.
 • beyler ben kasayı ters çevirip bir daha okudum tövbe ediyorum

  --- spoiler ---

  şu devirde iblis'in en büyük ortakları bu ümmeti bölmek
  --- spoiler ---

  bak çomar demeyecektim , felan ama hacı nasıl demeyelim. hacı middle east map açtın baktın mı hiç .

  conflict news neden var ?

  https://mideast.liveuamap.com/ bu site neden var ?

  neymiş ümmeti bölüyorlarmış .

  no comment kere no comment hacı sana.
 • "mucize" olarak adlandırdıkları safsataların çatır çatır çökertilmesinden pek haz etmeyen kara kafalı, yobaz budist dincilerin sinsi sinsi destekleyeceği çağrı.
 • tartışmadığın konuda neyin doğru, neyin yanlış olduğunu nerden bileceksin?

  millet istiyor ki, mahalledeki lise mezunu imam, komşumun sürekli tövbe almaya gittiği gavs 1000 yıllık safsataları bize sıra sıra dizsin; biz de ona göre yaşayıp gidelim. herif bizi kekliyor mu diye şüpheye düşmek bile istemiyorlar.

  sonra ahirete gidince, "bizim şeyh bunu böyle anlatmamıştı, kandırıldım" gibi bir savunmayı yediremeyeceksiniz haberiniz olsun.
 • dini referans verip din tartışamamak ne kadar mümkünse burada da dini tartışma yapmamak o kadar mümkündür.