şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • af buyurun bir b.ka şifa olmadığını bilen insandır. kötü şeylerden uzak durmak için illa dinin emirleri gerekmez. insan ya iyiyi ya da kötüyü seçebilir.
  • alkolik bir baba , anne vb.ile buyuyenlerde süper bir tepki gözlemlenebiliyor gerçekten...o yüzden adam ateist de olsa elini alkole uzattirmiyor.. . evinde kullandirtmiyor vb.
  • önceden içerdim ama arkadaş ortamında oyunbozanlık yapmamak için onları kırmamak içerdim. ancak tadı bana göre ölüm gibi içmeyi geçtim kokusu bile midemi bulandırıyor. ayrıca aşırı pahalı hem pahalı hem tadı kötü e ben bunu ne diye içeyim ki?
  • bilincinin yerinde olmamasından hoşlanmayan, sarhoş olunca kendini güçsüz hisseden insan olabilir.
    sağlıklı yaşamak istiyor olabilir.
    ırsi bir hastalık şüphesiyle kardeşime bir şey olursa uyum için ilk bana bakarlar diye düşünüyor olabilir.
    zorluklarla karşılaşınca sarhoş olarak kaçmak istemiyor olabilir. (bu uyku için de geçerli.)
    yine en güzel anlarını kutlamak için içmeye veya sarhoş olmaya gerek duymuyor olabilir.
    ha derseniz ki bunların hepsi sarhoş olmakla ilgili, içince illa sarhoş mu olmak gerekir, tadı ve kokusu o kadar kötü olan bir şey başka neden içilir bilmem. belki hepsi o kadar kötü değildir ama ben hem daha tadı için içen birini hem de tadı güzel olan içki görmedim.
    yani son olarak tadını sevmeyen insan olabilir.
  • bizler burada dinci yobazlığa karşı alkolü bir bayrak gibi sallıyoruz ama michel ragon'un kaybedenlerin belleği'nde anlattığına göre zamanında fransız anarşistleri ağızlarına içecek olarak sudan, yiyecek olarak da sebzeden başka bir şey koymazlarmış.
  • sağlığını düşünüyordur, parası cebinde kalsın istiyordur, kafası yerinde kalsın kontrolü kaybetmeyeyim istiyordur
  • antibiyotik kullanıyordur.

edit: başlık başa kalmış. benden önce en az 7-8 entry vardı hepsi mi uçtu bu heriflerin n'oldu..
  • saglikli yaşamaya çalışıyordur.
  • sağlıksız. midemden, kaslarıma kadar zararını hissediyorum. sakatlanma riskimi arttırıyor, antreman sonrası kas ağrılarımı çoğaltıyor. daha ne olsun?

tadı berbat. sevilecek yanı yok. damak tadıma da hitap etmiyor.
  • sevmiyordur bence de. ben de rakıyı ilk denediğimde malum beyaz peynirle içilir bu meret, bir yandan rakı içip bir yandan peynir yerken, ulan dedim ne güzel peynir ama rakı, peynirin tadını bozuyor. rakıyı bırakıp peynirleri afiyetle yedim. bu da böyle bir anımdır.