• daha sağlıklı olmak içindir:)
  • 1-sağlıksız.
    2-tadı kötü.

tadını sevmediğim için kahve içmiyorum.
    sağlıksız diye kola içmiyorum.

hala bazı mal arkadaşlarım neden alkol almadığımı anlayamıyor. ben de onları.
  • karaciğerini seven insandır.
    canım karaciğerim <3
  • 1-tadı kötü (çoğunun) bence tabi
    2-sağlığa zararlı (zararsız olduğunu söyleyenler de var)
    3-pahalı
    4-sarhoş ediyor ( ayık olmayı yeğlerim)
    5-cezai durumlar yaratabiliyo
    6-çocuklar özenebiliyor
  • benimdir.

alkolün tadı iğrenç. en kral şampanyanın tadı bile iğrenç. nasıl içiyorsunuz bu zehiri anlamış değilim.
  • yurtdışında arkadaslarla oturunca icmiyorum demek yeterli oluyor genelde. turkiye'de alkol kullanmayan kisiler, tipki bu baslikta oldugu gibi, sebebinin dinden kaynaklanmadigini ispatlamak zorunda kaliyor gibi hissediyorum
  • bendeniz. iki sene önce hipnoz sayesinde tek seans bıraktım. son yıllarda işin suyunu çıkarmıştım. ne yaptığım spordan ne hayattan tat almamaya başlamıştım. şimdi nadiren bir davet veya yemek organizasyonunda bir iki kadehi keyifle yudumlayıp hayatımı daha iyi şartlarda sürdürmeye devam ediyorum.
  • sikeyim alkolü. içmem, içene laf etmem ama reklamını yapıp alkol kullandığı için kendini elit melit gören insanlara acıyorum bildiğin. acayip yobazca bir hareket bu. hele hele sosyal medyada paylaşan görünce koşarak uzaklaşıyorum aman aman. sağlık yönüne hiç girmedim bile bak. içenlerin çoğunun da özenti olarak içtiğine adım gibi eminim.
  • haftasonu kadikoyde iki kadeh rakı ısmarlayabilirim vakti olan varsa bi yeşil uzaktayım;)
  • 4 yıl öncesine kadar bu gruptaydım. babamın geçmişte siroz olması, alkole başlamamam için en geçerli sebepti, zaten de sevmiyordum.

şimdi öyle mi? ne olsa içerim. direncim de kuvvetli ama sınırımı bilirim, 1 kadeh daha içersem kendimi kaybedebileceğimi anladığım an dururum.
hesabın var mı? giriş yap