• manyak olmadığındandır. alkol içmek nedir lo!
  • bilincinin yerinde olmamasından hoşlanmayan, sarhoş olunca kendini güçsüz hisseden insan olabilir.
    sağlıklı yaşamak istiyor olabilir.
    ırsi bir hastalık şüphesiyle kardeşime bir şey olursa uyum için ilk bana bakarlar diye düşünüyor olabilir.
    zorluklarla karşılaşınca sarhoş olarak kaçmak istemiyor olabilir. (bu uyku için de geçerli.)
    yine en güzel anlarını kutlamak için içmeye veya sarhoş olmaya gerek duymuyor olabilir.
    ha derseniz ki bunların hepsi sarhoş olmakla ilgili, içince illa sarhoş mu olmak gerekir, tadı ve kokusu o kadar kötü olan bir şey başka neden içilir bilmem. belki hepsi o kadar kötü değildir ama ben hem daha tadı için içen birini hem de tadı güzel olan içki görmedim.
    yani son olarak tadını sevmeyen insan olabilir.
  • bizler burada dinci yobazlığa karşı alkolü bir bayrak gibi sallıyoruz ama michel ragon'un kaybedenlerin belleği'nde anlattığına göre zamanında fransız anarşistleri ağızlarına içecek olarak sudan, yiyecek olarak da sebzeden başka bir şey koymazlarmış.
  • kendisini gayrimüslim hisseden biri olarak bu benim.
    kola gazoz vb gazlı içecek de içmem, cips de yemem.
    ketçap mayonez de kullanmam, ve içki içmem.

ha fermente edilmiş üzüm suyuna içki demem ama onu da anca özel zamanlarda bir kadehle sınırlarım.
  • benim o vatandaş.dini nedenler yakınımdan geçmez.alkol olayını çok denedim olmadı.22 yıldır ortalama her gün 1,5 paket sigara içerim fakat alkollü içeceklerin hiçbirini sevemedi bünyem.yapacak bir şey yok.baktın olmuyor,bakmayacaksın!
  • parasi olmadigi halde sevismek isteyen yuzsuz, asalak insandir.
  • aga manyak mısınız alkol içilir mi? içki içsenize?
    (bkz: içki içmek)
  • benim de dahil olduğum grup. sağlık falan da düşünmüyorum. kafamın güzel olması hoşuma da gider aslında.* fakat alkollü içeceklerin tadı güzel gelmiyor. acı, pis, suratı ekşiten, boğazım ile işkence cektiren bir tatsız içecek olarak görüyorum. kola, soda içmek beni daha çok tatmin ediyor. sahi nasıl içiyorsunuz yahu bunu.

3 yıl sonrası itiraf editi: bir kaç güzel şarap buldum. lapır lapır götürüyorum arada. genel olarak hala bir irrite olma durumu var tabi ki. bünye buna alışık olmadığı için ve sanırım kabullenemediği için bol şaraplı günlerin ardından istifralı bir gece ile sabahlamak durumunda kalabiliyorum.
  • ekşi sözlüğün hepsinin yeşilaycı olduğunu gösteren başlık. bir ben mi ayyaşım güzel insanlar?
  • 40-50'li yaşlarında karaciğer hastalığı yaşamak istemeyen insandır.
hesabın var mı? giriş yap