• benim o insan.
    dini mini bir nedenim yoktur.

alkol çok nadir, ortam gerektirirse
    milletin neşesini kaçırmamak için
    ısrar ederlerse içerim.(içemem)
    sevmiyorum.
    o da yerine göre
    kokteyl,beyaz şarap, konyak,şheryy
    baileys veya likör .

dinen de kendini kaybeden öküz
    araplardan önce yasak olmadığına göre
    kendini kaybetmeden içene bence yasak değildir.
  • illa bir nedeni mi olur? nedensiz de içilir derler, nedensiz de içilmeyebilir...
  • çok sevdiğim ateist bir arkadaşım da aralarındadır. kendisi tam bir yeşil aycı olup, örnek biridir. 'insanın aklını bulandıran hiç bir şeye (alkol, tütün, ot vs) sıcak bakmam.' diye de özlü bir deyişi vardır.
  • sağlığına önem veren kontrollü olmayı seven insandır.
  • aha benim için açılan başlıklardan biri daha. dinle yakından uzaktan alakam yok ve alkolün sağlığa zararlarını da duyduğum kadarıyla biliyorum yani bunu da pek umursamıyorum. içmeme sebebime gelecek olursak hem tadını hiç beğenmiyorum hem de içer içmez uykumun gelmesinden neffffret ediyorum. he illa alkollü bi ortama gidilecekse limonlu tuzlu sıfır kötü tatsız mexico içiyorum veya evde o ortam kurulacaksa kendime meyveli şarap alıp yarım çay bardağı içiyorum yetiyor. bence genel çapta içmeyen çoğu kişi benimle aynı sebeplerden dolayı içmiyordur :p çok da derinlere inip de lan acaba niye içmiyorlar diye düşünülmemesi gereken insanlardır.

3 yıl sonra gelen edit: arkadaşlar hayvan gibi içmeye başladım 2 yıl önce. rakı dendi mi gözümden meze resimleri fışkırıyor, öyle değişik bişiler oldu bana. meyveli şaraptan da nefret ediyorum artık sebepsiz. her şey değişiyor.
  • burnunu sıkıp ağzına şişe dayanması gereken tiplerdir.
  • alkol tadı sevmeyen ama öte yandan jagermeister ile tanışmamış insandır.
  • içmiyorum işte sana ne kardeşim? zararlı bir içkiyi tüketmek istemiyorum. senin kafan bir milyon olabilir ama bazı insanlar ayık olmayı seviyor.
  • mutlaka denemiştir ve haz almamıştır. ya yanlış içkiydi ya yanlış insanlarla içilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap