şükela:  tümü | bugün
  • internette tesadüfen karşıma çıkan, şöyle bir göz atmak için girmeme rağmen dakikalarca ekrana kitlenmeme neden olmuş akıl almaz site. okudukça sinir oldum, sinir oldukça daha çok okumaya devam ettim.
    karşıdan gelen bayan komşusuna bile hangi kelime ile selam vermesi gerektiğini, evleneceği kıza evlenmeden önce en fazla kaç kere bakabileceğini soran benim zavallı insanım ve onun bu cahilliğini fırsat bilip ona sözde islam bilgileri vermeye çalışan, dinini öğrettiğini sanan, ''bir şey günahsa günahtır, nedenini sormak caiz değildir'' mantığına sahip fırsatçı adamların en bayıldığım(!) diyaloglarından bir kaç tanesi şu şekildedir:

sual: baldızımı veya yengemi istanbul’un bir semtinden öteki semtine arabamla götürebilir miyim?
    cevap: yenge de baldız da yabancı kadındır. zaruret olmadıkça da onları yalnız olarak bir yere götürmenizi tavsiye etmeyiz.

sual: henüz büluğa ermemiş, 11-12 yaşındaki bir kızın kapanması gerekir mi? böyle bir kız, eniştesi gibi bir namahrem akrabası ile sefere çıkabilir mi?
    cevap: evet kapanması gerekir. sefere mahrem akrabası olmadan çıkamaz. 8-9 yaşındaki bir kız, gösterişli sayılır. baliğ olmamış gösterişli kız da, kadın gibidir.

sual: on yaşında bir oğlum var. bu oğlum yanımda iken eniştemle bir odada oturmamız halvet olur mu? günah mıdır?
    cevap: evet günahtır. çünkü bu yaştaki çocuk, halvete mani değildir.

sual: eşim, yabancı erkeklerle çok nazik konuşuyor. ciddi konuş diyorum. benim kötü niyetim yok ki diyor. iyi niyetle nazik konuşmakta mahzur var mı?
    cevap: allahü teâlâ, kur'an-ı kerimde kadınların, kızların, yabancı erkeklerle yumuşak sesle, nezaketle konuşmalarını, böylece kötü adamların kalblerine kötülük getirmelerini yasaklamakta, buna sebep olmayacak şekilde söylemelerini istemektedir. kadınların, yabancı erkeklere süslenmelerini yasak etmektedir. bileziklerinin sesini duyurmamak için, yavaş, sessiz yürümelerini emretmektedir.

sual: evlenecek kızı ikinci defa görmek caiz mi?
    cevap: üçüncüsü bile(!) caizdir.

sual: ben müzik dinlediğim zaman sıkıntılarımdan kurtuluyorum. bu durumda müzik dinlemek haram olmaktan çıkmaz mı?
    cevap: (ben içki içince veya uyuşturucu alınca çok rahatlıyorum) diyenlere de rastladık. zaten rahatlamasa içki içmez, uyuşturucu kullanmaz. bazı hırsızlar da hırsızlık yapmayınca rahatsız olurlar. fahişe de zina etmeyince rahatlamaz. haram işleyince rahatlamak dinde ölçü olmaz. zaten kitaplarda müzik dinleyen zamanla morfinman gibi olur, dinlemese rahatsız olur. morfin kullananlar da böyle uyuşturucu almayınca sağa sola saldırıyorlar, içince rahatlıyorlar. haram olan müzik dinlemekle rahatlamak, nefsin rahatlamasıdır. nefsin gıdası haramlardır. haramlardan medet umulmaz. o rahatlamayı mubah yollarda aramalıdır.

sual: ev zilinin ve cep telefonunun melodili olmasında sakınca var mıdır?
    cevap: mekruh olur. melodi hoşuna gittiği için çaldırıp onu dinlemek caiz olmaz. onun için düz olanlarını tercih etmelidir.

sual: düşmanın işkence ve tecavüzüne maruz kalacağını bilenin kendini ve yakınlarını öldürmesi veya acı duymamak için uyku hapı ile intihar etmesi günah mı?
    cevap: düşmanın her türlü işkence ve tecavüzüne maruz kalacağını bilen kimsenin kendini ve yakınlarını öldürmesi caiz değildir. zorla tecavüze uğrayan günah işlemiş de olmaz. ayrıca düşman elinde ölen şehid olur. şehid olan kimse, ölüm acısını duymaz.(!!!!)

sual: mastürbasyonun kimseye zararı olmadığına göre niye haram ki?
    cevap: dinimiz, bir şeyi haram etmişse, haramdır. haramsa, niye haram denmez. besmelesiz kesilen kuzu eti de haramdır. mutlaka bir kimseye zararı olması gerekmez.

sual: yolda hanımı ile veya kızı ile gezene selam verilir mi?
    cevap: hanımı ile gezene selam vermemeli, kızı ile gezene selam verilir.
  • müziğe günah diyen ama ezanın makamlı okunduğunan haberi olmayan insanların akıl verdiği ipsiz sapsız yalan bilgiler veren sözde islami bilgiler sitesi...ben anlamıyorum arkadaş bu insanlara nasıl bir eğitim veriliyor,nasıl bir hava solutuluyor ki beyinlerindeki kıvrımlar tümden yok olabiliyor...pes doğrusu...
  • son derece mantıklı açıklamalarla islamı sevdiren bir sitedir.

bir takım kötü niyetli kişiler aradan cımbızla bazı gubidik soruları seçmiş olabilir. inanmayınız onlara efendim. bakınız nasıl da güzide bir site:

sual: inşaat şirketi olarak, plaj sitesi, içki fabrikası, turistik otel gibi yerler yapmak uygun mudur?
    cevap: günaha sebep olmayacak, fabrika, iş yeri, okul, ev gibi yerlerin inşaatı tercih edilmelidir.
  • resmi kitabı kuran olan ve içindeki yoruma açık cümleler nedeniyle islam dinini bilmeyenlere sual-cevap sistemiyle en güzel şekilde dini öğreten site.

ilahiyatçıların görüşleri ve açıklamalarıyla yakından uzaktan ilgisi olmasa da olsun. varsın biz ilişkiye girmeyelim, varsın müzik dinlemeyelim, varsın yemeyelim içmeyelim.. hiç de şaşılacak bir şey yok gerçekten.. sonuçta din tanrı-insan ilişkisini konu alır.. tanrıya en yakın mertebe de nal dikiş pozisyonu olduğundan bu sitedeki uygulamalarla dini vazifeler ivedilikle yerine getirilebilinir..

hayır kafamı karıştıran nokta o kadar şey haramsa bu siteyi hazırlarken kişinin karşısına iki tane pop-up çıksa bildiğin şeytana dönüşmesi gerekirdi.. ama bizim bu olanlara şaşırmamız da haram sonuçta. evet. hatta allah da beni kahretsin ki bunu yazarken arkaplanda çalgılı müzik sesi mevcuttu. ben öleyim o zaman.
  • konu ile ilgili pek bilgim yok ama en azından tek taraflı olarak ilgilenilmemesi için;

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?aid=1448

"dinimizde ise, özürsüz çocuk aldırmak haramdır, yasaktır. hele fakirlikten korkarak, rahmindeki çocuğu öldürmek, haksız yere cana kıymak, yani cinayet olduğu gibi, evlat hakkını da tanımamaktır, büyük günahtır. ananın veya süt emen diğer çocuğun ölümüne sebep olan bir özür varsa, uzuvları teşekkül etmeden çocuk aldırmak caiz olur. kütüb-i sittedeki, (insan, anne karnında nutfe [sperma] olarak 40, aleka [embriyo] olarak 40, et parçası olarak da 40 gün kalır. bundan sonra ruh verilir) mealindeki hadis-i şerifini de esas alan âlimler, bir özürden dolayı, 1 aydan 4 aya kadar kürtaja izin vermişlerdir. (redd-ül muhtar)

başka sebep olmasa da, islam terbiyesi ile yetiştirememek korkusu özür olur. yani islam terbiyesi verememek niyetiyle dört aydan önce çocuk aldırmak caiz olur. (s. ebediyye)"

düzeltme: burada önceden bi entry vardı yukarıdaki linkten ulaşılan. site ile ilgili olarak sadece bu kısım alıntı yapılmıştı. o sebeple tümünü kopyala yapıştır yaptım. tam olarak şöyle birşeydi.

"dinimizde ise, özürsüz çocuk aldırmak haramdır, yasaktır. hele fakirlikten korkarak, rahmindeki çocuğu öldürmek, haksız yere cana kıymak, yani cinayet olduğu gibi, evlat hakkını da tanımamaktır, büyük günahtır. aşka sebep olmasa da, islam terbiyesi ile yetiştirememek korkusu özür olur. yani islam terbiyesi verememek niyetiyle dört aydan önce çocuk aldırmak caiz olur. (s. ebediyye)"
  • fırat'ın duası gibi isme sahip site. dinimiz islam inşallah amin.
  • "sual: ananın ölümüne sebep olacağı anlaşılan, dört aydan büyük olan çocuğu aldırmak caiz midir?
    cevap
    caiz olmaz. annenin ölümü kesin değildir. çocuk da, anne de canlıdır. canlının biri, diğerine tercih edilmez. yani çocuğu kurtarmak için anne öldürülemez, anneyi kurtarmak için çocuk öldürülmez; ama dört aydan küçükse, o zaman meşru bir sebeple çocuğu aldırmak caiz olur."

satırlarıyla günümü şenlendirmiş sitedir. tüm doktorları eğitime davet ediyorum. öyle anneyi kurtarmak için falan masa başında uğraşıyorsunuz ya.. cahil sürüsü sizi. bak ne diyorlar, anneyi kes at, çocuğu çek al..

doktorlar, öğreniniz. bundan tezi yok, mesela çocuk 5 aylık cenin, annede ciddi komplikasyonlar oluştu, bir aya kalmaz ölecek, ya da gebelik sonlandırılmalı.. hemen açıyoruz kutsal kitabı bakıyoruz, hımm yok.. bu bebek doğmalı, anne ölsün napalım.. hem belki gelen bebek erkektir. ölecek olan kadın nihayetinde. yeri geldi mi taşlarız, yeri geldi mi toprağa gömer recmederiz..
  • kurşun dökme ritüelini islam'a yamamaya çalışan bir site. tamam anladık, dininiz islam da keşke biraz araştırsaydınız.
    http://www.dinimizislam.com/detay.asp?aid=1542
  • "sual: on yaşında bir oğlum var. bu oğlum yanımda iken eniştemle bir odada oturmamız halvet olur mu? günah mıdır?
    cevap: evet günahtır. çünkü bu yaştaki çocuk, halvete mani değildir."

satırlarıyla beni neşenin doruğuna olaştırmış ulvi site. ben mesela, eniştemle sevişmeyi düşünüyorum, ve yanımda 10 yaşındaki oğlum varken.. yani eniştem de ben de piçin önde gideniyiz. ne ahlakımız var ne etiğimiz ne bütüğümüz. ne o çocuktan utancımız.. bize engel olabilecek tek şey odada yetişkin başkalarının olması, yoksa ilk fırsatta eniştemle çocuk var falan dinlemeden sevişeceğiz..

anladım ben yaa... işi cidden şimdi çözdüm. hak verdim bak şimdi.. bu zihniyettekini ayrı oturtacaksın zaten. doğru yani.. ahlağı, etiği, beyninde bilinci olmayanı anca böyle kurallarla durdurabilirsin. şunun gibi;

kardeşime mutfağa girmesini yasaklamıyorum, çünkü ne zaman ne yemesi gerektiğini biliyor, korteksi var..
    ama kedime mutfağa girmek yasak, çünkü tüm bulaşıkları yalar fırsatını bulsa.. korteksi yok..

e tabi, böyle bir yol bulunmuş, kendince, aferin aferin.