şükela:  tümü | bugün
 • dünyayı eğlendirdiğimiz için yanlış olan önerme.

  (bkz: şaklaban)
  (bkz: soytarı)
  (bkz: you name it baby)

  alaman hans bizi kıskanmıyor gençler. götüyle gülüyor.

  edit: bkzlar geldi.
 • hiçtir.

  hatta bol hiçli bir cümle kurayım:

  hiç bir dinin hiç bir millete bir katkısı olmamıştır. hatta dinlerin daha kolay vergi toplamak, emekçiyi uyuşturup isyan etmesini engellemek ve asker alımını kolaylaştırmak dışında bir fonksiyonu da yoktur.
 • dinin türklere birşey katmadığını düşünmek yanlış bence. bu katkı olumlu da olabilir, olumsuz da. bence islam türklerin yaşamına olumsuz bir katkıda bulunmuştur.
 • katkıyı geç, türk geleneklerini, kültürünü darmaduman etmiştir. geriye karman çorman, şahsiyetsiz bir kültür ve toplum kalmıştır.

  düşünsene çevrendeki insanlar, atalarını kılıçtan geçirip zorla kendi dinini dayatan adamların kültürüne uymak için yanıp tutuşuyor. kılıç ve daha neler neler, anladınız siz onu.
 • katmamıştır demek yalan olur. istanbul'da süleymaniye camiisini görüp o sanata tanık olup hiç bir şey katmadı demek yalancılık olur. bunun gibi bir çok örnek sayılabilir.

  ama üzücü bir gerçek var ki islamiyet bir çok şeyi de götürdü. daha doğrusu islamiyet değil ama araplığı müslümanlıkla karıştıran yobazlar çok şey götürdü. bugün şanlıurfa'da bir şerefsizin atatürk heykelini "put" sanması bunun sıradan bir göstergesidir.

  allah'a şükür müslümanım.
 • din kimseye bir şey katmaz
 • yanlış bir ifadedir. dine karşıyım. fakat şöyle ki,

  1- selçuk bey zamanında müslüman olunması karşılığında iranı yöneten samaniler oğuzlara iranda toprak vermiştir. deyim yerindeyse türkler tarım yapılması ve medeniyet kurulması mümkün olmayan steplerden irana girmişlerdir. dikkat edilirse tarihin başında en iyi topraklar başkaları tarafından kapılmış, işe yaramaz topraklar ise türklere itelenmiştir. türkler bu sayede game of thronesdaki yabaniler gibi duvarı geçebilmişlerdir.

  2- iranın kapılarının açılması ve pers teknolojisi sayesinde selçuklu devleti kurulabilmiş ve daha sonra da anadolunun kapıları açılmıştır.

  3- müslüman olunması karşılığında araplara paralı askerlik yapıp para kazanabilmişler ve bu arada mısırda yönetimi ele geçirmişlerdir. (memlük devleti)

  4- müslüman olunması vasıtasıyla nüfusun geri kalanı arap katliamlarından kurtulmuştur.

  haa bana kalsa türkler dağılmadan boylar halinde irana hiç uğramadan hazarların olduğu ukraynaya yerleşmeli, en kötü tengricilik, olmuyorsa musevi olmalı, kültür puanı kasmalı ve yerleşik yaşama geçip tarım yapıp nüfusu arttırmalılardı ama olmamış. yani bence müslümanlığın seçimi sonraki seçimleri olumsuz etkileyen yanlış bir tercih. ama müslümanlığın hiç bir işe yaramadığı da doğru değil.

  şöyle bir yanlış algı var, milletler din seçer gibi algılanıyor. tarihi doğru okursunuz şunu görürsünüz; milletler din seçmeye mecbur kalır. türkler de duvarı geçebilmek ve kılıçtan geçirilmemek için din seçmeye mecbur kalmışlardır.
 • oysaki türkler priest yerine warrior basmalılardı büyük hata olmuş cidden.
  (bkz: akıl fikir)
 • heyt benim cahil piç çapulcularım yine islamı kötülüyor helal.
 • (bkz: müslüman bir toplum olduğumuz yalanı)

  namaz kılmayanların dinden çıktığını yeni yeni öğrendikçe aslında gerçek müslüman olmadığımızı bize inandıran bütün siyasal islamcılara ithaf ediyorum.

  ne yapalım bari bizi dinden atıyorlarsa biz de gider başka bir din buluruz.