• kısaca, dnp.

aslen bir tarım ilacı. yani zehir. ancak 1930 yılında zayıflama ilacı olarak da piyasaya sürülmüş. hücredeki atp sentezinin daha verimsiz bir şekilde gerçekleşmesi üzerine kurulu bir mekanizmayı tetikliyor. yani aynı miktar kaloriyi elde edebilmek için daha fazla stok harcamanız gerekiyor. bu durumda stok ne? yağ tabii ki.

bu verimsiz atp sentezi sonucunda oluşan ve boşa giden enerji de ısıya dönüşüyor ve sonuçta yüksek ateşle dolaşıyorsunuz. dnp kullanıcılarında gribal etkiler görülmüş. tabii yüksek ateş en basit yan etki. dnp, aşırı derecede toksik bir madde. yağ hücrelerinde birikiyor. ayrıca doz aşımı çok sık rastlanan bir durum ve bunun da sonucu çok net; ölüm.

1938'de piyasadan çekilmiş ama hala karaborsa olarak yağ yakımı için kullanılıyor. en etkili ve en ölümcül yağ yakıcılardan biri.

biri gelip oturduğun yerden eriyorsun diyerek bunu önerirse aklınızda bulunsun, kullanmayın.
  • zamanında obez hastalara mucize diyet hapı olarak sunulmuş ve hemen hemen hepsini kısa sürede zayıf olarak tahtalı köye postalamış maddedir.
    bu madde elektron taşıma zincirinde ayrıştırıcı etkiye sahiptir, yani sizin vücudunuzdaki enerji kaynağı olarak, yağdır proteindir , şekerdir bilimum maddeleri yıkar ama karşılığında enerji açığa çıkarmaz. böylelikle enerji ortaya çıkarmak için bu yakma işlemi sürdükçe sürer , sonra yakacak bişey kalmaz , zayıflarsınız. bu kadar kısa sürede zayıflatan bu mucizevi maddenin tek yan etkisi zayıflarsınız, ama bi de ölürsünüz.

not: spor yapın az yiyin.
  • dinitrofenol, tarımda, patlayıcı yapımında, ve bizim ilgilendiğimiz kısmı olan yağ vermede kullanılır.

bu yazımda dinitrofenol ile beraber diğer maddelerde vurguladığım noktalara da değineceğim. daha önce dinitrofenol hakkında yazmıştım fakat aldığım mesajlar doğrultusunda sildim, bu sefer objektif, eğitici ve anektodlardan uzak bir yazı yazacağım.

öncelikle dinitrofenol, kısa adıyla dnp, vücudun atp üretimini zorlaştırarak daha çok enerji yakılmasını sağlar. yani yaptığınız aktivitelerin kalori masraflarını arttırır. hiç birşey yapmasanız bile "hayatta kalmak" sizin için daha enerji gerektireceğinden, oturduğunuz yerden kilo verirsiniz.

aynı zamanda dnp kas kütlesini korur ve böylelikle sadece kilo vermeyi değil yağ oranınızı düşürmeyi sağlar ki kilo vermek isteyenlerin aslında hedeflediği budur.

dnp'nin yarılanma ömrü 36 saattir ve ld50si, yani overdose olacağınız miktar, ortalama bir dozdan çok fazla değildir. bundan dolayı protokolsüz yapılan yahut protokolden çıkılan kullanımlarda overdose riski yüksektir.

doz aşımına uğrandığında vücut ısısı şiddetle artar ve havale geçirilir. aynı zamanda harcanan enerji çok fazla olduğu için kas yıkımı da gerçekleşebilir. doz aşımlarında dantrolene'in yardımcı olabildiği söylenmektedir.

tozu veya kristali kendiniz paketleyecekiseniz bunun nasıl yapıldığını, bir kapsülünüzün kaç mg aldığını tartmalısınız.

ama bu anlattıklarımın hepsi hikaye. çünkü dinitrofenol sadece sarı bir toz, bu tozun günde ne kadar alınması, ne kadar süre kullanılması gibi kavramlar insanlık tarafından belirlenmiş parametreler. tabii ki anlattığım kadar yüzeysel değil. fakat dünya'da bildiğimiz en efektif yağ yakıcıyı neden kullanabildiğimiz en yüksek dozlarda kullanıyoruz?

ilginçtir ki alkol içip kusmamaya çalışmanın havalı gözükebildiği, kusmanın normalleştiği, oysa ki kusmanızın sebebi zehirlenmeye yakın olmanızdır, fakat çeşitli maddelerin "toksik, güvenli dozajı bulunmayan" olarak sıfatlandırdığı bir toplumdayız. demem o ki maddelere "zararsız" yahut "zararlı" sıfatlarını yakıştırmaktan ziyade belkide o maddelerle olan ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz. nitekim ben hiç masada duran eroinin adam öldürdüğünü veya cepte duran esrarın alev aldığını görmedim.

sadece cahiliye ve sonuçları..

edit: kullanın veya kullanmayın demedim fark ettiyseniz. ben sizin babanız mıyım ananız mıyım mk.
  • hiçbir etkisinin olmaması bilimsel olarak imkansız olan ilaç. gerizekalılar hemen ilaca laf atar da, sahte olmayanının çok zor bulunduğu ilaçlardan birinin sahte olacağı aklına gelmez.

not: bilinçsiz kullanımı direk öldürür. steroidlerle falan karıştırılmamalıdır, steroidler yanında çikolata kalır.
  • kısaltması dnp olan, spor yapmadan ve beslenmeye dikkat etmeden yağ yaktıran ilk ve tek madde. piyasadaki yağ yakıcıların %99'u bu anlamda hikayedir. ancak doz aşımında ''ölüm'' gerçekleştiği için profesyonellerin çok ama çok dikkatli olması, amatörlerin ise görüp duyduğu yerde topuklarını kıçına vurarak kaçması gerekir. çünkü milli vücut geliştirme sporcusu şahin irencin henüz 30 yaşındayken bu ilaç yüzünden hayatını kaybetmiştir.

ilacın nasıl çalıştığını görmek için bunu izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=rpsqcshbu28
  • güvenli dozaj için işi bilenler tarafından şöyle bi ortak kullanım yönergesi vardır:

kişinin yağ oranı 20 ve üzeriyse kilo başına 3 mg, %10-15 civarında seyrediyorsa 5 mg makuldür.

zaten yarışma formu kovalayanlar işin güvenli(neye göre?) kullanım aralıklarını takmazlar pek, o kafayı bilmediğimiz için amaca ve çabaya saygı duyuyoruz sadece efendim.

not: kullanım tavsiyesi değildir, yatırım tavsiyesidir. her anlamda... kilosunu 25 liradan alıp paraya yeni isimler takmak anlamında ya da ufacık bir doz hatasıyla yan yatma anlamında... doz aşımı durumunda her iki kişiden biri ölüyor yalnızca resmi kayıtlara göre dahi. dünyada intiharların başarı oranı %5, gerisini siz düşünün.
  • bunu kullanan vücut geliştirmeciler param parça aşırı düşük yağ oranında çıkmak için kullanıyor ki kullanılması çok tehlikelidir ve hiçbir nedenle kullanılmamalıdır. yağ oranınız %15-%20'lerdeyse böyle şeyleri kullanmak daha da aptallıktır zaten vücut o yağ oranının altına inebilir diyetle ve sporla. kilo vereceğim diye böyle saçma şeyler kullanmayın zaten böyle şeylerle verdiğiniz kiloları yaşam tarzınızı değiştirmediğinizden dolayı çok hızlı geri alırsınız.

size bunu kim önerdiyse sizi bir nebze ölüme sürüklemiş oluyor. dnp'yi duyduğunuz yerde kaçın. eğer şişmansanız ve spor hocanız(!) bunu önerdiyse sizi direkt o hoca ile çalışmayı bırakın.
  • güvenli dozajı yoktur. kullanılmamalıdır.
  • kullanmayın sakın.
  • anladığım kadarıyla yağ yakmak için kullanılan bir zehir. nereden gördüysem ismini, sadece şurada yazılanları okuyunca ödüm bokuma karıştı aq.
hesabın var mı? giriş yap