şükela:  tümü | bugün
  • son mohikanımız, lejyonerimiz, pek sevgili almancımız ümit davala'nın ilk klibinden bir şarkı sözü öbeğidir bu. kah inönü stadının soyunma odalarında ferdiği maskülen pozlarla kah kapalı tribündeki tribal tavırlarıyla seslendirdiği bu ilk şarkısının adını bilmemekle beraber kayahan abisine selam gönderen bu kardeşimizin müzik hayatının fazla uzun ömürlü olamayacağını düşünmekteyim..
  • (bkz: la fa la sol)
  • yigidi oldurup hakkini yemeyecegim yakisikli oldugu kadar marcinal bir o kadar da japonyada punkci umit davalanin (burda lafi kesip "you're big in japan it s easy to be" diyecegim) bir nevi "konus orhan abi konus" egilimde sozcugu bu..sarkisini dinledik ettik..rap albümü cikariorum demis etmis lakin yaptigi bu tarz pek rap e benzememekte daa cok yavas ritmli aradan zenci cikmayan tukce sozlu rap diyebiliriz..ha aradan cikacak zenciler icin bazi onerilerim var..boylelikle muzik piyasasinda daha kalici olabilir..mesela umit davala "bizimkisi bir ask hikayesiydi" derken ordan yattara sari saclari ile uzanip "oh yeah like this" diyebilir..yada rap e bulasmasin hic..funk ritmleri ile bizi bizden alsin..gene aradan cikan bir zenciye ihtiyaci olursa bu kez tarihin en funky zenci futbolcularindan olan taribo west cikip "i shot the sheriff" diyebilir..hayatta hep daha guzelini aramaliyiz..
  • yakında ümit davala kardeşimiz beni anlamadın ya ben ona yanıyorum dizelerine başvuracaktır.
  • beşiktaş tribunlerinde çekilmiş klipten bir söz. ben orda hep tezahurat yaparken bulunduğum için bi garip tabi ;

- dinle bak ne diyor kayahan abi ,
    - ulan bayrağını siktiminin yan hakemi be ...
    - alo kime diyorum dinle bak şş
    - lan susssana emuğagoyeeoooo laylaylaylay oooooo. bi maçın başında bi devrede dinleriz biz onu
    - ama dinleyin be abicim kaseti alın evde dinleyin ?
    - sıs len
  • bir aşk hikayesi'nin nakarat öncesi sözleri...