• kimi zaman da alışılageldiğin dışında olduğu için ilk dinleyişte bünyenin indüksiyon tepkisine hedef olan,ancak inat edilip dinlendiğinde alışılan,alışıldıkça daha çok sevilen,sevildikçe daha da çok dinlenilen albümlerdir.
  • her dinlediginizde bir baska bir bateri oyununu, bas solosunu falan farkedersiniz.yaratici ve zekice yapilmis albumler kesinlikle dinledikce zevk verir.
  • bu tür albumler bazen "dinlendikce de guzelleşirler"
  • eric clapton'un unplugged albumu.
  • ilk dinlemede akilda kalan, cok begenilen albumler ya da sarkilar zaten hit olurlar zaman gectikce bunlara kimse donupte bakmaz, zaman gectikce anlam bulan dipte kosede kalmis sarkilardan olusan aslinda cok guzel olan ama on plana cikmayan sarkilardan olusan albumlerdir,aslinda hep taze kalan dinledikce guzellesen bu albumlerdir.
  • marillion'un brave albümü.
  • hatırlarım da kid a ilk çıktığında herkes bi gazla müzik marketlere doluşup parayı bastırıp almıştı albümü.. kimisi cd mi bozuk yoksa discman mi kafayı yedi acep deyip albümü başka bi alet de dinlemiş, kimisi 2-3 şarkı dinleyip, gruba olan saygısından dolayı sakla samanı gelir zamanı deyip albümü tozlu raflara kaldırmış (bu kategoriye ben de dahilim), kimisi bu ne lan deyip cdyle güreşmeye kalkmıştı.. arkadaşlarla buluşulduğunda müzik hakkında muhabbet dönüyor ama kimse sözü ne diyeceğini bilemediğinden albüme getiremiyordu.. en sonunda çıkıp birinin bu ne biçim albüm radiohead den böyle vasat bişi asla beklemezdim demesiyle, çoğu insan içindeki nefreti kusmaya kalkışmış ve albüm adeta şeytan taşlanır gibi taşlanmıştı.. aradan uzun zaman geçti aynı arkadaşlarla görüştüğümde gördüm ki önyargılar yıkılmış herkes kid a in ne kadar farklı ne kadar özel bir albüm olduğundan bahseder hale gelmişti...
  • within temptation - mother earth albumunu dinledikce kulaginiz hatunun sesine gitgide daha cok alisiyor. bir iki gun icinde bagimlilik yapmasi cabasidir. ice queen parcasindan final doneminde sakinilmalidir.
hesabın var mı? giriş yap