şükela:  tümü | bugün
  • dinlenme tesislerinin yolcuları yolunacak kaz misali görmesinden kaynaklanır. bir tas çorba 9 lira, yarım ekmek karışık tost 7 lira, bir barday çay 1 lira olur mu be ey insafsızlar? o otobüslerde yolculuk yapanların içinde gariban var, fukara var, bir dilim ekmeğe muhtaç insanlar var. *
  • özellikle varan tesisleri'nde görülecek bir durumdu.
  • dinlenme tesislerinde "hazır müşteri bulmuşuz, neden sikmeyelim?" mantığındaki işletmecilerden kaynaklanmaktadır.
  • ekseriyetle kelimesini gercekten birilerinin kullandıgını bana göstermiştir.
  • bugun vatandasi nasil sikcem acaba kafasindakilerin kisa yoldan zengin olmalarina sebep olur. ulen turkiye'deki butun dinlenme tesisleri aralarinda anlasmislar sanki, hepside mi pahali olur?
  • tag otoyolundakiler için konuşursak,ekseriyetle pis olmasından daha kötü olmayan durum.
  • anormal zamanlarda çalışılan ve yerleşim yerlerinden uzak, ürün tedariki ve altyapı zorlukları göze alındığında bir nebze hak verilebilecek durumdur.
  • bir kere istanbul - ankara hattında ankara istikameti dönüş yolundayım. araç yanlış hatırlamıyorsam bolu'da mola verdi. metro turizm ile seyahat ediyorum. dinlenme tesisi de metro. wc beleş. allam allaaaam 5-10 girdim çıktım. işemesem de o beleş wc'ye girmenin tadını çıkarıyorum. giriyorum aynada saçıma başıma bakıp çıkıyorum. olm beleş bir şey bulunca dinlene tesisinde bokunu çıkarana kadar kullan dedim kendime.

neyse uzatmiyım, market kısmına yöneldim... sene 2016 temmuz ayı, 0,75 tl olan ülker çikolatalı gofret 1,5 tl ve diğerleri de aynı oranda pahalı.

hırsımı alamayıp 10-15 defa daha wc'ye girip girip çıktım, sonra mola bitti canım memleketim angara'ya döndük.
  • ekseriyetle değil tamamıyla pahalıdır. ucuz hiçbir şey yok. normal yaşantıyla fiyatı aynı olan tek şey var o da sigara.

ayıp olmasın, doğuya doğru bazı illerdeki dinlenme tesislerinde 50 kuruşa çay içebiliyorsunuz. şehrin merkezinde bile en dandik kahvede 75 kuruş iken pahalılıkta zirve yapan dinlenme tesisinde 50 kuruştu. bir an garson benimle dalga geçiyor zannettim ama değilmiş. bir bardak çayı 50 kuruşa içtim.
  • amerikada çölün ortasındaki benzin istasyonunda dahi fiyatlar normaldi. sadece benzin 1 dolar pahalıydı ki o hali bile türkiye deki benzinden daha ucuz.

yani sevgili halkım sadece bizim gibi süper ülkelerde olur öyle şeyler.