• dinlenme tesislerinin yolcuları yolunacak kaz misali görmesinden kaynaklanır. bir tas çorba 9 lira, yarım ekmek karışık tost 7 lira, bir barday çay 1 lira olur mu be ey insafsızlar? o otobüslerde yolculuk yapanların içinde gariban var, fukara var, bir dilim ekmeğe muhtaç insanlar var. *
  • özellikle varan tesisleri'nde görülecek bir durumdu.
  • dinlenme tesislerinde "hazır müşteri bulmuşuz, neden sikmeyelim?" mantığındaki işletmecilerden kaynaklanmaktadır.
  • tum yil boyunca 7/24 hizmet verdikleri düşünüldüğünde çok da garipsenmemesi gereken durumdur. 3 vardıye çalışan onlarca personel, her daim otobüs durmaz, duran otobüslerin tüm yolcuları alışveriş yapmaz. haliyle sabah 8 aksam 8 çalışan işletmelere göre pahalı olmaları gayet normaldir.
  • ekseriyetle kelimesini gercekten birilerinin kullandıgını bana göstermiştir.
  • bugun vatandasi nasil sikcem acaba kafasindakilerin kisa yoldan zengin olmalarina sebep olur. ulen turkiye'deki butun dinlenme tesisleri aralarinda anlasmislar sanki, hepside mi pahali olur?
  • tag otoyolundakiler için konuşursak,ekseriyetle pis olmasından daha kötü olmayan durum.
  • anormal zamanlarda çalışılan ve yerleşim yerlerinden uzak, ürün tedariki ve altyapı zorlukları göze alındığında bir nebze hak verilebilecek durumdur.
  • ekseriyetle değil tamamıyla pahalıdır. ucuz hiçbir şey yok. normal yaşantıyla fiyatı aynı olan tek şey var o da sigara.

ayıp olmasın, doğuya doğru bazı illerdeki dinlenme tesislerinde 50 kuruşa çay içebiliyorsunuz. şehrin merkezinde bile en dandik kahvede 75 kuruş iken pahalılıkta zirve yapan dinlenme tesisinde 50 kuruştu. bir an garson benimle dalga geçiyor zannettim ama değilmiş. bir bardak çayı 50 kuruşa içtim.
  • sigara dışında herşey pahalıdır ve anlamsizdır oaurmak disimda dinlenme tesislerini kullanmiyorum
hesabın var mı? giriş yap