şükela:  tümü | bugün
  • bazı müzik tutkunu bünyelerde zaman zaman ortaya çıkan bir sorundur. kişinin hayatında bazı değişiklikler olmuştur ve kişi eskiden dinlediği müziklerden bi müddet de olsa uzaklaşmak ister. ama ne denese, ne dinlemeye çalışsa tad alamamaktadır, eskiler ise ona eskiden yaşadıklarını hatırlatmaktadır. kişi küçük çapta bir bunalıma girer. eğer fazla üstüne giderse patlayabilir hatta. bu durumda ona sevgiyle yaklaşmak, güzel şarkılar önermek en doğru iştir. zamana bırakıldığında bu bünya er geç kendini bulur.
  • insan böyle zamanlarda michael jackson dinlemelidir.
  • hafif bir yaşlanma belirtisidir. sevilen bütün müzikler boku çıkarana kadar dinlenmiştir. yeni ve sevecek birşeyler bulunmaya çalışılır.
    bu arama çalışmalarında dinlenen şeyler için "kafam kaldırmıyor artık" diye yorum yapılmaya da başlanmışsa, bu artık ağır bir yaşlanma belirtisidir. yakın zamanda türk sanat müziği dinlemeye başlayacağınızın işaretidir.
  • yeni müzikler keşfetmek için radyolar dinlenir, müzik kanalları sık sık ziyaret edilir ama bir dönem sevilen şarkı bulunamaz. bir de çok sık müzik dinleyen biriyseniz, şarkıları çabuk eskitiyorsanız ve aynı zamanda şarkılara kolay adapte olamıyorsanız (müzik zevkin farklı ise) bu durumla sık karşılaşırsınız.

last fm bunun ilacıydı aslında ama o da paralı olmasaydı iyi olurdu.
  • bu site bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır.

http://whatthefuckshouldilistentonow.com/
  • (bkz: kalabalık içinde yalnız olmak)

youtube ve onca mp3'ün, cd'nin, radyo kanalının içinde aradığını bulamamaktır.
  • şu sıralar sık sık başıma gelen hadise.

zaman zaman stereomood bu durgunluğa son verse de sound rutinliği arada canınızı sıkmıyor değil hani. bu gibi durumlarda da sözlükteki saygıdeğer müzik tutkunu arkadaşların yardımına ihtiyaç duyarız.

son olarak i monster ve iamx'i keşfederek bu duruma uzun soluklu bir dur çektim. ancak yine tıkandım.
  • bu durumda sakin muzik dinlemek isteyenler icin joy fm muthis bir kaynaktir. secimi hangi dj`e biraktiginiz da onemli degil, mutlaka rahatlatan dingin muzikle karsilasiyorsunuz. dj olmadigi zamanlarda kesintisiz muzik daha iyiydi ama simdiki hali de hic fena degil.
  • muhtemelen yeterince takip etmeyen, araştırmayan ya da belli tarzlara takılıp kalmış insandır. ben hergün çıkan onca şeyi takip etmeye yatişemiyorum lan. her gün yeni bişeyler indirip, her gün yeni şeyler dinliyorum ama dinle dinle bitmiyor. dinleyecek çok şey var.

(bkz: too much music)