• dobra ve mizahtan anlayan bir tanrının eseri olsa gerektir. ilk surenin sonradan "deve suresi" olarak anılması da olası.
  • sonraki ayetler nerde kalmıştık diye başlar.
  • dikiştutmaz sabri tefsiridir.
  • bu kitaba göre en büyük azap nasır acısıdır.
  • normal bir kutsal kitap olurdu.
    sanki şimdikiler daha mı farklı?

"bana tapın, bana tapın" diye kendisine tapınılmasını takıntı haline getirmiş bir ilah olabilir mi bir düşünün bakalım? bu olabiliyorsa "dinleyin ulan develer" diye başlayan kutsal kitap hayli hayli olabilir.
  • bu evrende en büyük benim diye devam eder.
  • kayıtlar nerede yapılıyor? +1'imle katılıyorum dediğim inanışın rehberi.
    işte bize böyle açık ve net anlatan bir kitap lazımdı.
    yok, arapçadaki bir harfin üzerindeki nokta bir şey olmuş da o yüzde aslında o değilmiş. o şuradan duymuş, o da komşusuna söylerken görmüş.

çıkar bammm diye koy masaya kitabı yaa.

ezan yine olsun, şöyle olsun:
    <ulan hanzolar, gelsenize, burada o kadar bağırıyoruz, çarparım bak, cızzz al al, acıdı değil mi, acır tabii, yürüyün lan!'
    tapınmada eğilme kalkma da tehlikeli hoca.
    herkes yere yatsın, kollar ve bacaklar kapalı, açılmayacak, kimse kimseye temas etmeyecek, gözlerini tavana diksinler, kimse hareket etmeyecek.

'kadınlar erkeklerden üstündür' desin.
    'kadınlara yan bakan, yanlış yapan karşısında beni bulur. cehenneme hemen keserim biletini ona göre' desin.
    'kadınlar 24 saat istedikleri yere gidebilirler, sokaklarda tek başlarına gezebilirler
    başlarını bağlamaları, abuk sabuk çarşafların içine girmeleri yasaktır' desin.
    'isterse kadınlar, beğendikleri erkeklerden makas alıp, poposuna bir şaplak atabilir, ama erkek bunun karşılığında sadece teşekkür edebilir, başka bir şey yapması fiziksel karşılık vermesi günahtır' desin.
    böylelikle zayıfları korusun.
    güçlülerin insafına bırakmasın.
    kadınların zekası ile işler halledilecek, kararlar alınacak desin.

'tarikat filan yok aga' desin.
    'tarikatçılar oluşursa, yakın, yıkın onları, onlar kim oluyor la! veririm belalarını' desin.
    'hoca, hacı yok hoca!, herkes kendisi bu kitabı kendi dilinde okuyacak. herşey açık işte, yalan söyleyen olursa kitabı suratına çarp. zaman zaman yazılı ve sözlü yapacağım, hazır olun' desin.

'herkes birbirine sonsuz saygı duyacak' desin.

ve daha bir sürü isteklerimiz var. onlar olsun lütfen çünkü. yeter be!
  • baba takımı*'na inen kitabın, insanlar tarafından tahrif edilmesi sebebiyle inmiştir.
  • votka ile eriği onlara(inananlara) helal kılmadık mı?
  • samimi ve içten bi dille yazıldığı belli olan kitaptır. gözümde diğer kitaplardan bir adım öne geçer, hedef kitlesini iyi tanımaktadır.
hesabın var mı? giriş yap