şükela:  tümü | bugün
 • jurrasic park sonrası ülkemizde çıkan dinazor manyaklığının ürünü olarak ortaya çıkmış bi dergi.. çocuk kandırma mantığıyla çalışıp fosforlu dinazor iskeleti veren yayın.. bu iskelet aynı zamanda plastik parçalarla da kaplanıo ayrıca her derginin orta kısmında 3 boyutlu (kırmızı yeşi çılgın dinozorlar gözlüğü lazım görmek için) resimler vardı.
 • dinazorun çoğul hali.
 • geli gibi kanip iskeleti olusturmak icin hicbir dergisini kacirmadigim cocukluk eglencem. hatta hepsinin birlikte satildigi bir paket de bulmuslugum vardir ki, onu alinca iskeleti kurmus idim.

  ancak iskeletin dis yuzeyini kurmaya yarayan parcalar hicbir zaman cikmadi, ya da dergi yayindan kalkti, bilemiycem.
 • bir de serefsiz dergi iguanadonlari kapici salih efendinin kicina benzettikleri icin cok kizardim hep bu dergiye.

  halbuki kapici salih efendi yakisikli adamdi.
 • fosforlu dinozor iskeletini verdikten sonra dış kaplamasını da veren dergi. yalnız bu dış kaplama (deri) fosforu kapattığı için tüm cazibesini yitiriyordu, zaten dış parçalar tam da yerine oturmuyordu. bir de jurassic park'ın çizgi romanını vermişti. filmi ilk kez gördüğümüzde "şimdi şöyle olacak böyle olacak" bile diyebiliyorduk. keşke bir daha çıksa da fosforlu dinozor iskeleti verse, odalarımızı şenlendirse...
 • iskeletin dış yüzeyi olan deriyi de tamamladıktan sonra yayın hayatına son vermiş dergi ki bu olay sanırım 17.sayıda vuku bulmuştur. hatta maketi de mevcuttur bende hala.
  (bkz: hey gidi eski günler)
 • o fosforlu iskelet disinda pek cok cocuk ve gence dinozorlari bilim dilini cocuklari kucumsemeden ve cok da agirlasmadan gayet guzel kullanarak anlatmis, ilkokul donemimin muhim dergisi. hic kacirmazdim, hatta ezberlerdim turleri; simdi pek azini hatirliyorum ama cok sey ogretti bize sagolsun var olsun.
 • bütün sayılarını yıllar evvel kaybedip kudurduğum, bir zamanlarki taptığım dergi. gerçi şimdi olsa yine taparım şüphesiz, lâkin bulamamaktayım..

  hatta en arka sayfada alfabetik sırayla bi sürü tür tanıtmaktaydı, her ay ilerlerdi. bende ondan gaz alıp (yaş 7 bu arada) ufacık kağıtları zımbalayaraktan kendime iki cilt halinde ansiklopedi oluşturmuştum, oturup çizmiştim o dinozorları bir bir. ancak son sayısında "g" harfinde bitirmişlerdi olayı da nası üzülmüştüm aah ah...
 • verdiği t-rex maketinin derisi mat bir yeşil renkteydi, dergide boyayın siz de buna benzetin diye de pek şık bir t-rex fotoğrafı koymuşlardı. ben de aldım elime suluboyayı, zamanının en heybetli yaratığına makyaj yapmaya başladım, şebeğe çevirdim. sonra suluboya kurudu, uçtu gitti. dinozor da çizdirdiği karizmasına bir nebze de olsa kavuşmayı başardı.
 • zamanında zatıma eğlenceli saatler geçirtmiş ancak 18. sayısından sonra "satmıyor abi bu" denilerek diğer sayıları çıkartılmamış olan dergidir.ilkokul döneminde ilgi ile takip edildip rutin halinde bayilerde uzun süreli aramalar sonucu ulaşılabilmekteydi.her sayıda mutlaka o sayıdaki konuları işleyen bir dino test bulunur ve en son sayfada cambridge'den bir paleontolog "bir sauropod günde kaç kilo ot yer?" "t-rex su içer miydi?" "dinozorlar okey oynar mıydı?" gibisinden egzantrik soruları cevaplardı.o dönemde geyet ilginç gelirdi tabi.