şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dinozorlar aslında aşağılık bilimadamlarının insanlara lanse etmeye çalıştığı gibi ilkel, yabani, aptal yaratıklar değildi. teorik fizik, nükleer enerji, tıp ve mühendislik alanlarında çok ileri seviyeye gelmiş bir medeniyete sahipti. sanat ve müzik ilerlemişti. teorik fizik ve nükleer enerjiyi tek bir potada eriterek günümüz insanlarının ulaşamadığı bir bilimsel seviyeye çıkmışlardı. ama zamanla hırs gözlerini kör etti ve günümüzdeki insan yapımı nükleer silahların binlerce katı daha tehlikeli nükleer silahlar ürettiler. artık normal silahlar bile kalmamıştı. her şey nükleer olmuştu. nükleer tabancalar, nükleer tanklar hatta nükleer bıçaklar.

  ve bu doğal olarak nükleer savaş doğurdu. sadece kendileri değil, doğadaki canlıların yaklaşık %86'sı yok oldu. dünyayı dev bir toz bulutu kapladı. on milyonlarca yıl dünyanın tek hakimi olmuş bir türün beyinsiz ve birbirlerini yiyerek beslenen ilkel canlılar olduğuna ancak aptallar inanır. hele milyon yıl hayatta kalmayı başaran bir türün: yok iklim değişti, yok gök taşı düştü diye yok olduğuna inanmak, resmen resmi tarih zırvalıklarından ibaret. göktaşı bi tek dinozorlara mı düştü amk?

  bilimadamlarının dinozorları böyle aşağı, ilkel bir varlık gibi göstermelerinin tek sebebi dünyada yaşamış en zeki canlının insan olduğu algısı yaratmak istemeleri. çünkü insanlar kendilerinden daha zeki bir varlığın dünyada bir zamanlar hüküm sürdüğüne inanmak istemiyorlar.

  hele insan gibi taş çatlasın 400 bin yıllık tarihi olan, bunun zaten 390 bin yılını mağarada yaşayarak geçiren bir tür olarak büyük dinozor medeniyetini hazmedemeyip saklıyorlar.

  amerika'nın şu an dünyanın en gelişmiş ülke olması da aslında bir tesadüf değil. bu gün dünyada en çok dinozor fosilinin çıktığı ve doğal olarak bu medeniyetin kalıntılarının en çok bulunduğu bölge kuzey amerika ve amerikalılar bu kalıntılardan muhteşem bilgilere ulaşıyorlar.

  en basiti nükleer silah çalışmasına daha önce başlayan taraf naziler olmasına rağmen neden atom bombasını hitler değil de abd daha önce keşfetti? çünkü almanya'da dinozor fosili fazla yok. nükleer konusunda daha az bilgiye sahiplerdi. manhattan projesi ve robert oppenheimer gibi isimler ise sadece işin paket kısmı. gerçeği saklamak için ortaya atılan yemler.
 • nukleer bicak ilgimi cekmedi degil. sanat ve muzik de ilginc. tiyatro ve konser salonlarini gormek isterdim acikcasi. kucuk gotlu dinozorlar 5 dinozor dolari, koca gotlu trex falan 1000 dinazor dolari.

  edit:imla. dinazor degilmis, ozur.
 • hayal dünyası buralara fazla olan bir yazarın son başyapıtı. bunları neden değerlendirmiyorsunuz kuzum? git bir bilim kurgu romanı, senaryosu falan yaz. ya da @2’nin dediği gibi git yat.