şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cennetteki huri miktarı sınırsız değilse, işime gelir !
 • en fazla 3 nesil sonra bütün dinler yok olacaktır. o günün insanları geriye bakarak, ''bu sikim sonik insanlar da ne malmış'' diyecekler.
 • yalnız şöyle bir durum oluyor. dinsizlik için bir miktar bir uyanış, akıllanma ve eğitim seviyesinde yükselme gerekiyor. eğitim seviyesi yükselince de insanların doğurduğu çocuk sayısı azalıyor hatta sıfırlanıyor. dolayısıyla en eğitimli ve genelde de dinsiz insanlar çocuk yapmadığı için meydan hep o bildiğimiz 3 çocuk, 3 de yetmez 5 çocuk, beş de yetmez 10 çocuk diyen tiplere kalıyor.

  binlerce yıldır bu döngü devam ediyorsa demek ki hepimiz geçmiş yüzyılların akp'lilerinin çocuklarıyız. biraz uyanacak olduğunuz anda soyunuz kuruyor ne yazık ki.

  sanırım işin ilacı dünyada, en azından ülke içinde doğum seviyesinin tutarlı bir şekilde seyretmesi ama onun için de fikren bölünmemiş bir ülke ve tutarlı bir eğitim sistemi gerekiyor.

  biz atatürkçüleri de bu arada öpün başınıza koyun, hem eğitimliydik hem allaha inanırdık. sayenizde o da bitti. öyle kutuplaştırıldı ki insanlar artık eğitimliden de eğitimsizden de ateist çıkıyor. geçmiş olsun cınım.

  not: deistspor.
 • cok degil 100 yil sonra gerceklesmesini bekliyorum
 • doğru önermedir.

  ilk başlarda ruhlara inanıyorlardı. ormanın ruhu, taşın ruhu, suyun ruhu, vesaire. daha sonra felaketlerle karşılaştılar. bu seferde güneş tanrısı, ay tanrısına inandılar. onların gazabından korunmak için adaklar adadılar. sonra birileri hikayeler uydurmaya başladı, ra'ya inandılar, anubis'e inandılar. onları yöneten kralların bu tanrıların yer yüzündeki surelerinin olduğuna inandılar veya inandırıldılar. denizin öbür yakasında da işi gücü cinsellik olan zeus'a, hades'e inandılar.

  sonra birileri çıktı, çok tanrı yok, tek tanrı var dedi ve yahudilik ortaya çıktı. yahudiliğe isyan edenler hristiyanlığı buldu. hemen diplerinde aynı tek tanrının farklı şeyler istediği üzerine kavga edenleri görenler de onlardan özenip, kendi kültürlerine uygun, kendi tek tanrılı dinlerini yarattılar. batıdan eksik kalınmamalıydı.

  sonra bilim ortaya çıktı. tek tanrının yarattığı her şeyin içini kurcaladı. insanlar topraktan değil, karbondandır dedi. dünya 7 günde değil, milyonlarca yılda yapıldı dedi, adem ve havvadan değil, maymundan geldiğimizi söyledi. üstelik bunların hepsine de herkes tarafından gözlenebilen kanıtlar getirdi. bilim ilerlemeye devam ettikçe, tanrının mucizesi olarak atfedilen her şeyin aslında nasıl olduğuna dair cevaplarını vermeye devam edecek. cevap verdikçe de, hiç bir şeyin ilahi bir güç tarafından yaratılmadığı, hiç bir şeye aynı ilahi bir gücün karar vermediğini, tamamen kaos içerisinde şans eseri burada olduğumuzu öğreneceğiz.

  e doğal olarak da hiç bir şeyi yaratmayan, hiç bir şeyi kontrol etmeyen, varlığı iddia edilen bir varlığa da kimse inanmayacak.

  kısaca günün birinde herkes dinsiz olacak.
 • olmayacak olan sondur. tabi dünyayı robotlar ele geçirirse o zaman iş değişir tabi.
 • siktirin lan deliler. asıl ölümden kaçış yok. islam dininin hakkaten gerçek olduğunu anlarsınız o zaman.
 • ''siktirin lan deliler. asıl ölümden kaçış yok. islam dininin hakkaten gerçek olduğunu anlarsınız o zaman'' demiş gerizekalının biri. tabii islamiyetten yüz binlerce yıl önce ölüm yoktu :)