şükela:  tümü | bugün
  • 1966 yılına ait domenico modugno şarkısı.

dio, come ti amo
    dio, come ti amo
    non è possibile
    avere tra le braccia tanta felicità
    baciare le tue labbra che odorano di vento
    noi due innamorati, come nessuno al mondo
    dio, come ti amo
    mi vien da piangere
    in tutta la mia vita, non ho provato mai
    un bene così caro, un bene così vero
    chi può fermare il fiume che corre verso il mare
    le rondini nel cielo, che vanno verso il sole?
    chi può cambiare l'amore, l'amore mio per te?
    dio, come ti amo
    dio, come ti amo
  • mina osurtan yorumuyla kesinkes ağlatır.. ağlamayanlar muson yağmuruyla yıkansalar da temizlenemezler.

tanrım! nasıl da seviyorum seni

mümkün değil
    bu kadar mutluluğu kollarının arasına almak
    rüzgar kokan dudaklarını öpmek
    biz dünyada eşibenzeri olmayan iki aşık
    tanrım! nasıl da seviyorum seni
    ağlamak geliyor içimden
    bütün hayatım boyunca hiç böylesini görmedim ben
    böyle sevgi dolu böyle doğru
    kim durdurabilir denize akar nehri
    gökyüzünde güneşe doğru giden kırlangıçları
    kim değiştirebilir aşkı, benim sana aşkımı
    tanrım nasıl da seviyorum seni
  • mike patton yorumu da mutlaka dinlenmesi gereken hissiyatlı şarkı. hatta buyrun, http://www.youtube.com/watch?v=cocwae9jvgu

aylar sonra gelen edit: gigliola cinquetti yorumu beni daha fazla etkilemeye başladı. affet beni hz.patton.
  • mike patton yorumu sadece "non e' possibile" derken p'yi hafifçe b'leştirmesi için bile dinlenebilir bence. o nassssıl güzel aksandır, o nassssıl güzel söylemektir. bir haftadır mondo cane'den başka bir şey dinleyemiyorum mike abim beaa! ma cosa mi hai fatto, cazzoooooooo!!!
  • gigliola cinquetti yorumunun türk filmi gibi tadından yinmez güzel bir de videosu vardır. video ise parçayla aynı ismi taşıyan filmden alıntıdır.
  • domenico modugno'nun eşsiz seslendirmesiyle klasikler arasına yerleştirdiği şarkıdır. lakin bu başarı puanlamaya yansımamış; italya, monako ile birlikte 1966 eurovision şarkı yarışması'nı puansız bitirmişti..
  • bazı versiyonlarında başında:
    nel cielo passano le nuvole che vanno verso il mare
    sembrano fazzoletti bianchi che salutano il nostro amore

lirikleri de bulunur. mina'nınkinde de olsa on numero olacak, ama yok. çünkü neden? çünkü ben olmasını istediğim için.
  • 1960'lardan muhteşem bir parça olduğu kadar, aynı adlı bir filmin de adıdır "dio, come ti amo!". şarkıyı kanımca en iyi yorumlayan ses olan gigliola cinquetti, bu filmin de ana kadın karakteri olup, filmde şakır da şakır içli nağmeleri. fazla duygusal ve cıvık romantik gelebilir günümüz genç izleyicisine. uzak durunuz!

youtube: filmden "ilgili" bir kısım:

imdb: dio, come ti amo! (1966) / miguel ıglesias