şükela:  tümü | bugün
 • onedio'nun hitap ettiği kitle düşünülünce umarım sözlüğün eline verir de sözlük daha okunabilir bir yer haline gelir. amin.
 • kayıtta cep telefonu istediği için kayıt olma fikrinden çıkmamı sağlayan oluşum. başlıklara ve yapılan yorumlara bakarak da reddit'in kılı olamayacak yer.
 • kızlarsoruyor çakması siteye reddit benzeri dediniz ya, işte orada koptuk sizle...
 • sözlükte başlığı açılınca site çöktü. bu mu eline verecek ekşinin?
 • kaydolurken bir t.c. kimlik numarası istemediği kalmış site. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz kardeşim? ikametgah ilmuhaberi de getirelim bari!
 • sözlüğün eline ufak gelir.
 • onedio da yazdığım yorumlardan dolayı 3 kişi tarafından dava açıldı. bence onadio ya güvenip telefon numarası falan vermeyin.
 • reddit çakması değil, sözlük çakması da değil, böyle ne idüğü belirsiz bir şey. yukarıda denmiş, en çok kızlarsoruyor'a benziyor işte. lakin internet piyasasında tasarım olarak bu kadar abuk, format olarak bu kadar muğlak, genel olarak diğer sosyal ağlardan ayırt edici avantaja sahip hiçbir özelliği olmayan böyle bir sitenin tutmayacağı aşikar gibi.

  ekşi sözlük hani kalite olarak dip yapmış olabilir filan ama eşsiz bir formata sahip, yirmi küsür senelik geçmişi ve büyük bir kullanıcı ve veri tabanı var. yabancı muadili de handiyse yok gibi bir şey, urban dictionary'nin kısıtlamaları belli. o hakkaten sözlük gibi. bunun dışında şimdiye kadarki onlarca sözlük klonundan (ki her biri farklı bir formatı denemeye çalıştı, birçoğunda da yazdım) hiçbiri tutunamadı. ekşi bir gün belki bir gün inovatif hantallığına yenilir ama onediyo şimdilik bir alternatif değil o yüzden. çok farklı mecralar bunlar.

  reddit'le de benzer yönü yok. reddit dediğin community-driven türden, tabiri caizse irili ufaklı derebeyliklerden oluşuyor. her beyliğin kendi yöneticileri, kuralları, kullanıcısı var ve bu beylikleri yine kullanıcılar oluşturuyor, içeriği kendi belirliyor. onedio'nun beta sürümünde bunları göremiyoruz. bu arada reddit'in de türkçe klonları yapılmaya çalışıldı, onlar da tutmadı.

  4chan'in /b/'sinin yumuşatılmış, anonimliğinden arındırılmış versiyonu gibi denebilir belki. de yani bu ikisini alınca geriye ne kalıyor? yani bunları yapabilecekleri türlü ve daha popüler forumlar filan varken millet neden nediyo'da takılsın? atıyorum kızlarsoruyor varken burda n'apsın millet?

  potpori yapmaya çalışmışlar sosyal medya sitelerinden işte, ordan bu özelliği burdan bunu alalım ama hiçbirine benzetmeyelim demişler, neye benzetelim neye benzetelim derken boka benzetmeyi uygun görmüşler galiba. kullanıcı arayüzü de insanı yoruyor nedense. bembeyaz olması kaynaklı sanırım.

  neticede bu haliyle tutmayacak site eğer no man's sky tarzı bir comeback yapmazlarsa. bi' insanın bu siteyi kullanmak için hiçbir teşviği yok zira.
 • buzzfeed yetmedi galiba redditi de kopyalamışlar.
 • webin dehlizlerinde kaybolmaya mahkum oluşum.
  taklitler aslını yüceltmekten öteye gitmeyecek. öğrenemedi bu web işindekiler şu kuralı.
  üst entrylerde ekşinin eline vermekten falan bahsedilmiş.
  ekşinin eline vereceğiz diye çıkan siteler;
  itü sözlük : yalan oldu
  uludağ sözlük :çöp oldu. ne işe yaradığı belli değil. iki entry oku kusarsın.
  ihl sözlük: güya muhafazakar tandanslı olacaklardı. patates oldular.
  bu liste uzar gider. ekşi yönetimi bir hata yapmadıktan sonra rakipsiz türkiyede.