şükela:  tümü | bugün
 • genelde medikal estetikle kullanılan ve 810 nanometre dalga boyunda atış yapan epilasyon lazeri.
 • arkadaşlar kesinlikle kesinlikle bulaşmayın. 2013 senesinin ağustos ayında diode ütülemeye başladım. tam 3 sene aralıksız yüzüm için ayda bir vücudum için (tüm kol, tüm bacak, genital, kol altı) 45 günde bir gittim. ankara'dayım önce 1.5 sene turgut özal hastanesinde gittim hastane olmasına güvenerek. toplam en fazla %20 azalttı. bana cevapları sizde bir sorun var sanırımdı. o süreçte 3 kere hormon testi yaptırdım hiçbir sorunum yoktu. bu arada buğday tenliyim ve kıllarım koyu bir siyah. tam istedikleri gibi. evet kıllı sayılacak bi insandım ama çok sert çok inatçı kıllarım yoktu. sonuç alamamaya devam ettikçe beni tunalı'da future akademi şubesine yönlendirdiler. bu arada ilk yere her bölge için 8er seans toplam 2.400 tl verdim. ucuz bi yer de değildi. 2.400 tlnin üzerine 6şar seans daha aldım 1000 tl daha vererek. tunalı şubesine gittim bizim cihazımız daha yeni burada bitiririz dediler. oraya da 8er seans için kampanya dahilinde 1500 tl daha bayıldım. 1.5 sene bitti hatta geçti de benim o 8er seanslarım da bitti üstüne 5 seans daha yüzüme aldım toplam yüz için 27, vücut için 22 seans lazer aldım. şu an hiç abartmıyorum en fazla %30-40 oranında seyrekleşme var %50 gibi de kıllarımda incelme. bu arada burası için de tam 3 kere hormon testi yaptırdım yine hiçbir sorunum yok. şu an gerçekten çaresiz bir durumdayım. ben 2 3 seans gittim veya toplam 1000 tlye hepsini bitirdim diyenlere gıptayla ve aynı zamanda inanamayarak bakıyorum. tekrar söylüyorum sorunlu olmayan ve tam da lazer epilasyona uygun bir cilt ve kıl tipim olmasına rağmen sonuç ortada. paranızla rezil olmayın. bunun yaşattığı umutsuzluk ve travma hiçbir şeyde yok. tam 3 senedir uğraşıyorum ve ciddi anlamda büyük acı veriyor ki benim ağrı eşiğim yüksek olmasına rağmen. şu sıralar çözüm aramaktayım. hiçbir yere daha önce yorum yazmamıştım ama kimsenin benim düştüğüm bu acı duruma düşmesini istemiyorum lütfen çok çok dikkatli olun. bunu bugün seanlarının hepsini bitirmiş ve koca bir sıfırla ortada kalmış biri olarak yazıyorum.
 • arkadaşlar kesinlikle kesinlikle bulaşmayın. 2013 senesinin ağustos ayında diode ütülemeye başladım. tam 3 sene aralıksız yüzüm için ayda bir vücudum için (tüm kol, tüm bacak, genital, kol altı) 45 günde bir gittim. ankara'dayım önce 1.5 sene turgut özal hastanesinde gittim hastane olmasına güvenerek. toplam en fazla %20 azalttı. bana cevapları sizde bir sorun var sanırımdı. o süreçte 3 kere hormon testi yaptırdım hiçbir sorunum yoktu. bu arada buğday tenliyim ve kıllarım koyu bir siyah. tam istedikleri gibi. evet kıllı sayılacak bi insandım ama çok sert çok inatçı kıllarım yoktu. sonuç alamamaya devam ettikçe beni tunalı'da future akademi şubesine yönlendirdiler. bu arada ilk yere her bölge için 8er seans toplam 2.400 tl verdim. ucuz bi yer de değildi. 2.400 tlnin üzerine 6şar seans daha aldım 1000 tl daha vererek. tunalı şubesine gittim bizim cihazımız daha yeni burada bitiririz dediler. oraya da 8er seans için kampanya dahilinde 1500 tl daha bayıldım. 1.5 sene bitti hatta geçti de benim o 8er seanslarım da bitti üstüne 5 seans daha yüzüme aldım toplam yüz için 27, vücut için 22 seans lazer aldım. şu an hiç abartmıyorum en fazla %30-40 oranında seyrekleşme var %50 gibi de kıllarımda incelme. bu arada burası için de tam 3 kere hormon testi yaptırdım yine hiçbir sorunum yok. şu an gerçekten çaresiz bir durumdayım. ben 2 3 seans gittim veya toplam 1000 tlye hepsini bitirdim diyenlere gıptayla ve aynı zamanda inanamayarak bakıyorum. tekrar söylüyorum sorunlu olmayan ve tam da lazer epilasyona uygun bir cilt ve kıl tipim olmasına rağmen sonuç ortada. paranızla rezil olmayın. bunun yaşattığı umutsuzluk ve travma hiçbir şeyde yok. tam 3 senedir uğraşıyorum ve ciddi anlamda büyük acı veriyor ki benim ağrı eşiğim yüksek olmasına rağmen. şu sıralar çözüm aramaktayım. hiçbir yere daha önce yorum yazmamıştım ama kimsenin benim düştüğüm bu acı duruma düşmesini istemiyorum lütfen çok çok dikkatli olun. bunu bugün seanlarının hepsini bitirmiş ve koca bir sıfırla ortada kalmış biri olarak yazıyorum
 • alexandrite, ütüleme ve en son bu lazeri keşfettim.

  alexandrite ile çok acı çekiyorsunuz ve ten reginizinin koyu olmaması gerekiyor ve tüyler 1-2 haftada falan dökülüyor.
  diode lazer ise acısız ama tüyler 20-30 gün arasında dökülüyor. tam olarak da bitmiyor. ten renginin önemi yok.
  başlangıç için diode lazer, kılların bitmesine yakın da alexsandrite tercih edilebilir.
 • “canım yanmıyor, çok rahatım.” diyenlere sesleniyorum büyük yalancısınız zira ciddi can yakan bir şey(miş) bu olay özellikle de “hassas” yerlerinize geldiğinde konu hiç dayanamıyorsunuz.

  bir de ortam makine bozulmasın diye soğuk tutuluyor iyice geriliyorum.

  bugün sinirlerim bozuldu 11. seansımda ve kız bana “sadece siz böylesiniz, binlerce müşterimiz var, hiçbirinde sorun yok.” dedi. gerçekten bilemiyorum.
  tavsiye eder miyim, ederim de acı eşiğinize güveniyorsanız gidin, bir de esmerseniz.
 • insanı bülent ersoy'a çeviren hede. bir yandan vücudunuzun muhtelif yerlerinde bir alet geziyordur ve siz de yelpazenizi bir yandan ilgili yere doğru sallıyorsunuzdur...

  işe yarayıp yaramaması çoğunlukla yapan kişiye bağlı sanırım. ben bir sahil ilçesinde, bir kuaförde(!) fakat ilgili bölüm mezunu ve tecrübeli bir arkadaşa yaptırıyorum. üstelik alet son teknoloji vs de değil. ilk seans sonrası bile ciddi anlamda fark ediyor. biraz da işe yarayıp yaramaması dışarıdaki tüyün renginden ziyade tüy kökünün rengiyle alakalı sanırım.

  acıyor demek çok hafif bir tabir bu arada. akıllı mantıklı bir insan kendine bu zulmü yapmaz ama buna değiyor meraklanmayın.

  tam ilkel bir hayata adım atacak oluyorum, sonra teknolojinin bu nimetleri aklıma geliyor. susuyorum

  not: işbu entri sonbaharda kendini güncelleyebilir, beklemede kalın.
 • agda acisi bunun yaninda bir hic kaliyor. gerci aci esigim cok yuksek oldugundan ben gayet rahat gitmistim ama verdigi his acidan ziyade yanma seklinde olunca tutamayip ciglik attirdi. 15 gun oluyor ve yer yer faydasini gormeye basladim sanirim. umarim 3 sene falan surmez. bu kadar aciya dayanamiycim.
 • tıbbi cihaz kapsamında olduğu için, mutlaka bir tıp doktoru tarafından kullanılması gereken cihazdır. o yüzden güzellik salonlarında bulunması zinhar yasaktır. oralarda ehil olmayan kişilere yaptırıp sonra iz kaldı alerji oldu diye şikayetçi olmayın.
 • alexandrate lazerle göre daha iyi olan lazer türü. yanma ve skar bırakma riski daha düşüktür.
 • istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan epilasyon işleminde kullanılan, alexandrate lazerden daha az acılı işlem yapan bir medikal cihazdır.

  koyu tenli kişilerde daha etkilidir.
  yaz kış işlem yapabilme özelliği sayesinde en çok tercih edilen lazer türüdür.

  soğutma ve yer kaplama açısından diğer cihazlardan avantajlı olduğu için oldukça popülerdir.

  uzman tarafından uygulanması gerekir.