şükela:  tümü | bugün
 • christian dior un 2003 yilinda yapmis oldugu imaj yenileme olayindan sonra aldigi yeni isim. ulkemizde daha cok kozmetik alaninda taninsa da cantasi ve ilginc kiyafetleri ile fransa nin ve dünyanin onde gelen markasidir. m onep estetik ve guzellik merkezi icerisinde cilt bakimi ve kozmetik urunu satisi yapmaktadirlar.
 • elwe singollo'nun oğludur bu zat, earendil'in karısı elwing'in babasıdır...babası gibi o da nauglamir'in gazabına uğrayarak feanor oğullarınca katledilmiştir. ondan sonra doriath'ın kalan halkı güneye kaçarak sığınmışlardır.
 • elwe singollo'nun, yani nam-ı diğer elu thingolün oğlu değil torunudur kendisi. beren ile luthien'in aşkının meyvesidir. aytek de çıkabilirdi tabi bu birleşmeden, ne büyük talih ki dior doğdu. aynı zamanda elwing'in babasıdır ve bu sebeple hikayenin en kilit karakterlerindendir. silmaril'e dokunduğu ve alıkoyduğu için feanor oğulları tarafından menegroth'ta katledilmiştir.
 • lakabı eluchil'dir. yani elu thingol'ün varisi.
 • meşhur bir şarkısı vardır "gitmek mi zor, christian dior" diye.

  edit: kötülenmiş. o zaman öbür şarkısını hatırlatmamak olmaz "al gönlümü dior dior sürükle".
 • ürünlerini sürekli aldığım ve gelecekte de almaya devam edeceğim, mükemmel sayılabilecek derecede ürün kalitesi ve hizmet anlayışına sahip olduğuna bütün benliğimle şahit olduğum fransız menşeili aşmış marka.
  bütün bunlara rağmen ürünlerini almayanlar neden almıyor, buradan almıyorlarsa nereden alıyorlar anlaşılır gibi değil.
 • siyah göz kaleminin rengi çok koyu değildir. buğulu göz makyajı için idealdir.
 • new look ve extase maskaralarını kullandığım marka. maskaralar bitmemesine rağmen 6 ay sonra sertleşmeye başlıyor tabii üzerin kullanım süresinin açıldıktan sonra 6 sonra biteceği de belirtiliyor. bu aşamada maskarının içine bi' şey ekleyerek etkisini eski haline getirebilirsiniz büyük ihtimalle ama ben tembelliğimden denemedim. bahsettiğim maskaralarının illa ki kötü bir yönünden söylemek gerekiyorsa karışık kirpikleri daha karıştırmaya meyilli derim.

  bu entryi neden girdiğime gelirsek: yeni maskara arayışındayım, belki birileri okur da faydam olur. bana kalırsa alın, maskaralarının kötü çıkma olasılığı yok. ben kirpiklerime güvendiğim için başka markaları deneyeceğim. guerlain ve givench arasında gidip geliyorum. kirpiklerime güveniyorum deyip oldukça bilindik markaları denemem de benim ayıbım olsun.

  edit: yazım hataları
 • capture totale serisinin dreamskin yaşlanma karşıtı bakım kremi, son dönemdeki popüler ismiyle "global bakım" yapıyor. içeriğinde longoza ve opilia çiçeklerinden önemli bir kompleks içermekte olan ürünün gündüz kullanılması öneriliyor. global bakım yapması amacından yola çıkarak; sadece sıkılık kaybı ve kırışıklık değil, aynı zamanda gözenekler, koyu lekeler, matlaşma sorunlarını hedef alarak, ten rengini düzenlediği de iddia ediliyor.
  benim bu ürün hakkındaki gözlemine gelirsek; yaşım itibariyle çizgi kırışıklık problemi yaşamıyorum. cildimde hoşnutsuz olduğum gözenek problemine ise faydası olduğunu söyleyemeyeceğim. ürünün vaad ettiği özellikler bir yana, gözenek küçültebilmek amacıyla ürün tasarlamak bir yana. işe yaradığı kısım ise; cilde hoş bir dokunuş, dişsal olarak ten renginde bir parlaklık sağlıyor. içindeki işiği yansıtan pigmentlerin başarısı sanırım.. 350 tl yi bu ürüne vermek yerine, cilt endişenizi daha net olarak belirleyip ilgili ürüne yönelmek daha iyi sonuç verebilir bence...