şükela:  tümü | bugün
 • yil 2013 ve hala kimsenin adindan sozlukte bahsetmedigi parfum...

  bir kendisinden bir de (bkz: chanel bleu)'den vazgecemeyecegim gibime geliyor
 • limon kabuğu ve zencefil kokusu ağırlıklı olmak üzere tasarlanmış kokudur. kışın kendini çok hissettirmez ama çok ferah bir erkek kokusudur ve yazın herkesi kendine hasta eder. aslında seksi bir kokudur. olgun bir kadın kullansa çok kaliteli bir limon kolonyası hissi yaratır ama erkek kullanırsa güzel bir parfüm kullandığını daha bir belli eder. biraz kendine özen gösteren genç yaştan itibaren tüm erkeklere çok yakışır.

  bu parfümü kullanacak erkek kesinlikle temiz olmalı. en ufak ter kokusu karışımı bile limon kolonyası kullanmış etkisi yaratır.

  ayrıca bu kokunun taklitlerini lütfen almayın, kullanmayın. çünkü sansiro, bargello, v.s. gibi markalardaki taklitler içine karıştırılan maddeler her ne ise 20dk sonra cidden ekşi ter kokusu gibi bir hale dönüşüyor. yani erkekler için "taklit bile olsa dior kokusu havasını atayım" algısı, kendi dışındaki tüm insanlarda "abooov ter kokusunu bastırayım diye basmış limon kolonyasını" algısına dönüşüyor. hani temiz değilseniz ve üstüne bir de taklit kullanıyorsanız öyle de riskli bir kokudur.

  ek : benden sonra gelen açıklamaları okuyunca parfümün en kötü yanını yazmayı unutmuşum anladım. evet gerçekten kalıcılığı çok düşük. erkekler yanında bir cep atomizeri aracılığıyla sık sık tazelemek zorunda kalır. yine de kokunun çok ferah ve etkileyici olduğu gerçeği aynen doğrudur.
 • yaz icin su ana kadar kullandigim en ideal parfumdur. kokusu cok guzel ama kalici degildir. bence ideal kullanim miktari en az 6 sikimdir. cok miktarda siksaniz bile etraftakileri rahatsiz etmez.
 • denemedim ama kalıcı olmaması sport versiyonuna özgüdür herhalde. özellikle 6 fıs lafını falan duyunca şok geçirdim. bende dior homme intense var, onun tek fısıyla kadın parfümü gibi kokunun izini bırakıyorsunuz ve odaya girdiğiniz anda tüm odayı doldurur. dior homme intense yayılması ve kalıcılığı en sağlam erkek parfümlerinden biridir. demek ki sport u fazla seyreltilmiş.
 • dior homme sport, dior homme intense'in seyreltilmiş versiyonu değildir. mevzubahis ürünler ayrı tasarımlardır. ayrıca dior homme sport 2012'de ve 2017'de olmak üzere 2 defa reformulasyona uğramıştır. bu başlık altında siz degerli yazarlar acaba hangi formulasyondan bahsetmektesiniz ?