şükela:  tümü | bugün
 • 1989 tarihli aksiyon filmi;john woo tarafindan yonetilmistir,ve yine john woo'nun hard boiled'la sik sik karsilastirilan 1 yapimdir. tabiki unutulmaz kocakafa aktor chow yun fat esas oglandir.
 • melodram ve şiddet bu filmde koyun koyunadır. kör şarkıcı kız-kiralık katil aşkı vesaire... hikaye akar gider. güvercinler ve kilise olmazsa olmaz john woo teması olarak bu filmde de vardır.
 • from john woo aksiyona dair bir inceleme... bu adamın aksiyon kaleografisi denen şeyi-farklı açılar la elde ettiği kurgu anlayışı (işin içine ağır çekim de giriyo) ile eşzamanlı hareketler ve hepsinden ötesi zekice düşünülmüş sahneler... the killer woo nun gelişini bir obüs gibi patlatıyo..
 • bir saniye bile baymayan bir john woo filmi. neredeyse hiç yakındövüş sahnesi içermiyor ve hemen her saniye silahlar patlıyor. tüm bu aksiyonun yanırısıra filmin ilk dakikasından itibaren farkedilen bir duygu yoğunluğu var. ana karakter bizi sımsıkı kavrıyor ve kahramanın her hareketini destekliyor, her vardığı yargıyı doğru kabul ediyor hatta daha da temele inerek onunla nefes alıp veriyoruz.
  filmdeki duygusal yoğunluğu fazla olan sahneler gayet bayağı ve tatsızca klişe sebeplerden kaynaklanabiliyor, fakat yaratılmış atmosfer o kadar hoş ve yeteneklice nakşedilmiş ki analiz edip burun kıvıracak vakti bulamıyorsunuz; boğazınız düğümleniyor, gözleriniz doluveriyor.
  oyuncuların performanslarına da değinmeden geçmeyeyim. kocakafa chow yun fat resmen döktürüyor ve diğer rollerdeki çekik gözlü bey ve bayanlar da gayet iyi bence. ringudaki oyuncu -ki çinli olmasa da çekik gözlü kardeşlerimiz bunlar- performansları ne kadar kusma itkisi doğuruyorsa bu yapımdaki oyunculuklar da o derece sıcak ve başarılı kanımca.
 • arşivlenip tekrar tekrar izlenecek 1989 yapımı bir john woo filmi. film müzikleri için bile tekrar izlenir. her sahneye o ruhu, duyguyu veren müziklere sahip.

  şöyle bir örnek:
  http://www.youtube.com/watch?v=6efstvcu01a

  --- spoiler ---
  - sen alışılmadık bir polissin.
  - sen de alışılmadık bir katilsin.
  --- spoiler ---
 • chow yun fat'ın karizmatik bir isme sahip olmadan* karizmatik aksiyon kahramanı olduğu film. hong kong'dan bile 1989'da böyle süper filmler çıkarken bizlerin hala kaos örümcek ağı diye dandik şeylere maruz bırakılmamız...
 • güzel bir film. yalnız komiserin ilk takımı çizgili pijama gibi. o zamanlar(1989) doğal tabii.
 • lars ulrich'in what's in my bag kanalındaki röportajı vesilesiyle keşfettiğim john woo nun yönetmenliğini yaptığı aksiyon, suç, dram filmi.

  dönemine göre oldukça tatmin edici çatışma sahnelerinin eşliğinde ahlâk, adalet kavramlarının da irdelendiği eleştirilere açık da olsa oldukça iyi bir film.
 • tamamen klişelerle dolu bir aksiyon filmi. özellikle giriş cüneyt arkın'lı yeşilçam filmleri gibi. klasik john woo filmi ; bitmeyen kurşunlar ,ölmeyen kahramanlar,uçun adamlar her şey var.tabi bunların yanında maksimum aksiyon,unutulmaz sahneler ve karizmatik karakterler var.zaten uzakdoğu aksiyon filmlerini sevenler için en üst sıralarda olan filmlerden biri sanırım.bana göre lat sau san taam bundan daha iyiydi.yine de dediğim gibi aksiyon severler için klasik niteliğinde bir film olmalı. meraklısı için iyi film,benim gibi hikaye takıntılı olanlar için vasat. akılda kalıcı sahnelerinin hatırına ve yüksek aksiyon için yine de seyir keyfi var.
 • adamlar, yıllar önce (1989) john wick'in alasını çekmiş de haberimiz yokmuş. üstelik başrolün ismi de benziyor*. hatta yönetmenin ismi de john*.

  john wick'e benzetmemden anlaşılacağı üzere, pek fazla mantık aramadan izlenmesi gerekiyor. kısacası taktik maktik yok bam bam bam türünden bir film. ama sanılmasın ki senaryosu vasat. biraz da çekildiği yıldan ötürü, aksiyon sahneleri john wick'le yarışamasa da hikayesi, john wick serisini ikiye katlar.

  "aksiyon sahneleriyle kafam dağılsın ama hikaye de abuk subuk olmasın." diyorsanız tam sizlik bir film.
hesabın var mı? giriş yap