şükela:  tümü | bugün
  • göz makyajında kullanılan ucu keçeli kaleme benzeyen, likit makyaj malzemesi.
  • kalın ucu sayesinde eyelinera göre daha rahat sürülen ve bir süre sonra vazgeçilmez haline gelen kozmetik ürünü.
  • eyelinerdan farklı olarak alt göz kapaklarındaki kirpiklerin üst dibine sürülür. kaleme göre daha kalıcı ve daha koyu bir siyah renk sağlar.
  • kolay sürümü sayesinde her zaman eyeliner yerine tercih sebebi.
  • kirpik diplerine çok kalın bir çizgi oluşturmadan sürülmesi, bence, şart olandır. makyaj denilen şeyde olmazsa olmazdır. hele ki far da uygulamışsanız, mutlaka sürülmelidir bence bu. hatta; likit eyeliner ın sinir bozucu yumuşaklığının insanda yarattığı sinir katsayısından sonra kalın ucu ile daha tercih edilesidir kendisi. bu varken, likit eyeliner'ı 17 gün kutsal su içinde bekletseler, yine de elimi sürmem ben. tabi, bu elimi sürmem durumu kişiden kişiye değişir. gözün yapısı, yetenek ve tercihler önemlidir.

bir de bunu eline alan her kadın birden türkan şoray sendromuna girer, direkt. bunu ilk defa kullanan kadında illa ki "ay şimdi türkan şoray gibi mi olucam beennn!" sorunsalı illa ki vardır. birbirimizi kandırmayalım. ama bu sendroma gerek yok. göz ve yüz yapısı müsait değilse, çok kalın ve yoğun sürüldüğü zaman, sürenlerin rakuna benzeme ihtimaleri vardır. dikkat edilmeli. dipliner'a giden her yol, türkan şoray'a çıkmaz.
  • eyeliner kullanırken eline yüzüne bulaştıranlar için hayat kurtarıcı. daha hızlı ve daha pratik.
  • sürme becerisi olmadıktan sonra her seferinde hüsranla sonuçlanan göz boyamsı.
  • eyeliner ile uğraşmaktan bezen insanın mutlaka bir kere denemesi gerekendir. başlarda muhteşem bir performans yakalayamayabilirsiniz ancak bir süre sonra eyeliner ile her seferinde (mecburen) ortaya çıkan panda makyajı yerine türlü çeşitli kalınlıkta göz makyajı yapabilme becerisi kazanabileceksinizdir. kendisine ve kendinize biraz zaman tanıyın.
  • lancome bu konuda çok başarılıdır. birçok marka denedikten sonra gönül rahatlığıyla denemenizi, özellikle de linkteki ürünü denemenizi önerebilirim. yaklaşık 1.5 yıldır hayatımı kurtarıyor. fiyat performans açısından da gayet yeterlidir.
  • sıcak havalarda, akıp bulaşması ile, kadınları sabote eden şey. ne kullanırsanız kullanın bu terbiyesizliği mutlaka yapıyor.

ayrıca, yeri gelmişken hakkında yalan yanlış bir seyler söylemek istiyorum. mesela ben bu arkadaşın, likit olanını yıllarca kullandım ama son zamanlarda jel olanına geçiş yaptım. kesinlikle artistik becerilerinizi en rahat dışa vurabileceğiniz yol, jel olanı sanırım. minik fırçası ile, daha rahat bir sekilde, çok güzel sonuçlar çıkarıyor.