• hem de çok şahane olunur. hangi okul yazılımcı yetiştiriyor diye sormak isterim? teknolojinin hızına yetişen bir müfredat olduğunu sanmıyorum. gayet güncel örneklerle temellenebilen bir konudur. yeteneklerinize ve yaratıcılşığınıza güvenin.. hiç bir şey okumadan harika yazılımcılar olabilirsiniz.
  • ucu açık bir soru ;
    diplomanın geçerliliğini tecrübe ve saha da ki deneyim curutebilir
  • diploma olmadan çok iyi bir yazılımcı olabilirsiniz. sadece ciddi sorumluluk isteyen projelerde yazılımın altına imza atamazsınız. imza atabilmeniz için belli bir diplomaya sahip olmanız gerekmektedir.

diplomasız, bir bankaya ya da tüm ülkeyi ilgilendiren konularda devlette bir yazılım yapamazsınız. onun dışında bir kısıtlama yok, yeter ki kendinizi ispatlayın.
  • diploma olmadan doktor, eczacı ya da avukat ne kadar olunursa o kadar da yazılımcı olunur ;)
  • hali hazırda tanıştığım bir çok iyi yazılımcı bambaşka alanlardan yazılıma heves salmış kişilerdi.
  • 1999 yılında anadolu teknik lisesi bilgisayar bölümünden mezun olunca direkt iş hayatına atıldım. yaklaşık 20 yıldır yazılım sektöründeyim. 12 yıl kamu, 8 yıl özel sektör.

devlet memuru olarak atanınca bilgi işlem biriminde yazılım geliştirmeye devam ettim. bir taraftan da iktisat bölümünü bitirip meb onaylı programcılık sertifikası aldım. geçen yıl bakanlık ünvan değişikliği sınavı açınca programcı kadrosuna başvurdum. sınavdan çok iyi bir puan aldım mülakatı bekliyorum. mülakatı da kazasız atlatırsam ünvanım programcı olacak.

özet geçecek olursam, yeter ki yazılıma merakınız olsun. iş tecrübesi oldukça kendinizi daha çok geliştiriyorsunuz. mühendislik diplomam olsaydı ve nispeten daha genç olsaydım yurtdışında iş kovalardım.
  • diploma olmadan cumhurbaşkanı da olabilirsin.
    işinin ehli olup olmadığın önemli. gerçi o da önemli olmayabilir.
  • olur niye olmasın, olabilir yani. hep bir yanı eksik olur ama olsun, olur.

bu ülkede herkes her şey olabilir.
hesabın var mı? giriş yap