şükela:  tümü | bugün soru sor
  • diploması olmayan kimse.
  • ergün poyraz'ın son kitabının adı.

"diplomasız"
  • remzi kitabevinde görüp hayretler içinde şöyle bir karıştırdığım kitap.

daha önce de tayyip bey'in üniversite diploması olmadığına dair bir takım haberler okumuştum ama "olmaz öyle şey" diyerek takmamıştım. şimdi bir de kitap yazılmış. kitap yahu, basbayağı kitap yazmış adam.

ne tuhaf bir ülkeyiz. koskoca cumhurbaşkanı - ki oraya seçilebilmesi için üniversite diploması sahibi olma şartı var - hakkında ciddi ciddi diploması yok diye kitap yazılıyor. biri benim hakkımda böyle bir iddiada bulunsa açarım davayı donuna kadar alırım tazminatımı.
    ispatı o kadar kolay ki! diplomamı kaybetmiş bile olsam, hatta tembellikten hiç almayıp üniversitemde bile bırakmış olsam yarım günde çıkartır şak diye dayarım mahkemenin huzuruna.

bu nasıl bir iştir? insanlara bu kadar kolay iftira atılabilir mi? atılırsa da aksi anında tereddüde yer bırakmayacak şekilde ispatlanıp hesabı sorulmaz mı? üstelik bu örnekte sadece bir şahsa iftira atılmıyor, onu askerliğe kabul edene, seçimlere aday olarak kabul edene, ona oy veren herkese, tüm ülkeye iftira atılmış oluyor. bunun bir an önce temizlenmesi gerekir.
  • bir kitapçıda görüp hakkında neden dava açılmadığını anlayamadığım kitap.

adam oturup bilmem kaç sayfa kitap yazmış. içine kafasına göre bilgiler belgeler koymuş, uzun uzun anlatmış. ne mi anlatmış?

recep tayyip erdoğan'ın üniversite diplomasına sahip olmadığını dolayısıyla cumhurbaşkanı seçilme yeterliliği olmadığını anlatmış.

iftira atmak bu kadar ucuz mu? ya da böyle bir şey gerçek olabilir mi? dava açılsa da anlasak.
  • ergun poyraz eliyle yazılmış pek çok bilgi belgeye de ulaşılabilecek bence keyifle okunabilecek bir kitap.
    ortada iftira filan olduğunu zannetmiyorum olsa davalar peşpeşe açılır ağır tazminatlar talep edilirdi.
    ölü taklidi yaparak mevzu geçiştirilmeye çalışılıyor kanımca.