şükela:  tümü | bugün
  • bir fransiz parfumeri evi. 1950lerde kurulmus olup bu zamana kadar dunya sosyetesinin yanindan ayirmadigi parfum, kisisel ve ev bakim urunleri satmaktadir. ozellikle mumlari yok satar, millet geziye giderken yanlarinda goturur etc. hatta sex and the city'nin bir bolumunde carrie aidan'i beklerken yatagin basucunda gorulebilir.
  • şu adresten incelenebilir arzu nesneleri yaratıcısı kurumdur.

ben ki incir ağacının kokusunu hafif bir esintiyle bile burnumda hissedip kendimden geçerim, bu insanlar minicik bir şişeye sığan, ağırlıklı kokusu incir olan parfümle beni masal diyarlarına götürmüşlerdir.

incir mi? öööögg! diyenler vardır kesin. ah siz bilmiyorsunuz neyle karşı karşıya olduğunuzu...
  • eau de minthe parfümünün 2 ml’lik deneme boyunu edindiğim parfüm markası.

eau de minthe, 2019’da çıkardıkları son parfümleri. hep eau de rose’u denemek istemiştim, buna kısmet oldu. kokuyu sıktığım an 90’ların pek tanıdık after shave kokuları burnuma geldi. naneli, ferah ve maskülen. oldum olası after shave sever olduğumdan da burnum bileğimde gezdim bir süre. bu kısım çok maskülendi. ardından nane uzaklaştı. gül, paçuli gibi kokular kaldı. bu kısımları sevemedim. birkaç saat sonra yeniden beğendiğim bir yerde kaldı ve sonra uçup gitti. kokuyu tuhaf buldum doğrusu. 2 ml nasıl biter bilemiyorum. okuduğum yorumlarda genelde hayal kırıklığından söz edilmiş bu kokuyla ilgili. benim fikrim, bu kokuyu baştan sona çok beğenecek insanın tuhaf bir karakteri olduğudur. bu kokuyla birlikte eau de rose’u daha da merak eder oldum.