şükela:  tümü | bugün
 • bir ekşi sözlük klasiği/klişesi/geleneği-dir.
 • "sanırım öyledir" demek gibidir. yani sanırım öyledir, ne bileyim...
 • (bkz: hıdır dır)
 • "nedir" sorusuna cevap vermeye (ç)alışmaktan kaynaklanır genelde.

  bunu alışkanlık haline getirmiş kişi farzı misal bu başlığa entry girmek istedi, düşünür hemen:
  "-dır eki ile tanım yapmak" nedir?
  "alışkanlıktır." yazar yollar.

  "alışkanlık" yazsa geçse de olucaktı halbuse.
  ama yok, dayanamaz, yaslar o tırı oraya... alışkanlıktan heralde, neyse...
 • çaylaklıktan kalma bir alışkanlık belki de zorunluktur.. öyle kafanıza göre bakınız veremezsiniz ya da başlığın çağrıştırdığı ilk şeyi - alakasız olsa da- yazamazsınız o dönem.. böyle bi kasarsınız tanım olacak diye.. yerleşir her entirinize ya kabul edilmezsem korkusuyla..
 • budur.
 • yapmamaya ozen gosterdigimdir. coook...
 • bunu yapanlar şüphesiz yuklemden tamlanani atarak cümle kuranlardan çok daha süper bi iş yapmaktadırlar...
 • evet arkadaşlar hepimiz yaptık zamanında, yapmadık, demiyoruz. lakin hiçbirimiz, evet, sizi temin ederim ki hiçbirimiz, şu örnekte olduğu gibi alçalmadık, kendimizi küçük düşürmedik....

  "sabah uyandığında ilk iş olarak burnunu karıştırıp headbang yapan adam"

  -benimdir. bla bla bla bla bla bla bla bla bla...

  bu ne? bu ne olm!? benimdir, ne lan? bakın bunu ciddi ciddi soruyorum, allah aşkına bi' cavap verin bana ya, lütfen. benimdir, ne demek? bakın ben son derece özgürlükçü bi' insanım, sözlükte isteyenin istediği konuda yazması taraftarıyım, o konuda bi' sıkıntı yok. lakin gelin görün ki, benimdir, ne amınakoyım ya!? arkadaşım! hadi formata uydurmak için böyle bi' sefillik yaptın, onu anlıyorum ama altına bir paragraf entry döşemişsin, orada tanım da yapmışsın, devamını da getirmişsin, örnek de vermişsin... yani entry'nin kralını, en önde bayrak sallayanını girmişsin, onu da mı fark etmedin allahını seversen? daha ne diye kendini heder ediyorsun, örseliyorsun, benimdir, diye kasarak? yapma lütfen. bakınız silin o, benimdir, kısmını, kalan bölümü hiçbir moderatör silmez, silmeyi aklının ucundan dahi geçirmez. hatta şükela bile verir lan size, bi' de böyle düşünün. lütfen. ha tamam, ben de dahil olmak üzere hatalı ispiyon yapan bi'çok dalyarak mevcut sözlükte, sizi de ispiyonlayabilirler, bu sizin gözünü korkutmasın, korkutup da, benimdir, diye entry girdirmesin. bakın tekrar rica ediyorum! evet.
 • tanım haline sokulan kelime fiil olduğunda itici olan iş. itici kelimesi de ne kadar snob ve kılmış şimdi farkettim. o iticiyi sikko falan yapalım biz.
  şöyle ki, çoğunlukla nick altından yalaşan kankalar yapar bahsettiğim şeyi. ''yarın kadıköy'e gelsindir, bana sucuklu yumurta yapsındır, bir de götünü versindir'' falan gibi şeyler görüyorum bazen, eksiliyorum söyleyeyim.