• bir gün mfö konserindeyiz, neyse mfö çıktı söyledi konser bitti. herkes dağıldı.
    biz az daha duralım dedik. sonra barın kendi amatör grubu çıktı söyledi falan biz de zum olduk. birkaç kişi daha evine gitti kaldık bir avuç insan. sonra amatör grup da performansını bitirdi indi sahneden. sonra bi tanıdık ses duydum. ''affet nefret ettim senden'' falan diyor. bir de baktık direc-t çıkmış. şaka mı olum bu dedik yoksa biz iyice kafaları uçurduk mu.
    yok ciddi ciddi hiçbir anons, bildiri duyuru yapılmamıştı direc-t için. amatör grup çıkarken bile mashar sundu onları.
    öyle de değişik bir gruptur. her yerden çıkabilir.
  • bir elemanlarının kim 500 milyar ister yarismasında 125 milyar almasının ertesinde ayrıldığı grup.
  • şöyle son feci bisiklet gibi aptal grupların prim yaptığı piyasada bu adamların silinip gitmesi üzücü. en azından elemanlar yetenekliydi, tarzları vardı.
  • muhteşem bir ilk albümü olan grup. beyaz şov izleyicisine garip gelmesi doğaldır.
  • değeri bir türlü anlaşılamayan türk rock grubu.
    3 tane albümü vardır.
    rus kozmonotları (2004)
    olympos kırılmış bir dalga gibi (2005)
    son ağaç (2011)
  • bağıra bağıra söylemesi en zevkli grup. amınakodumun siyasal islamcıları rock müziği de öldürdüler.
  • cumartesi kadıköy'de çalıyorlar deyince apar topar kalkıp gittik. tam içeri giricez bir kalabalık bir baktım bilge. dedim hocam sıra sıra selviler çalmanız lazım izmitten geliyorum. dedi hacı baba yok o listemizde ulan üzüldüm baya içeri girdim.

konserin sonları şu güneş gözlüklü arkadaşın ismi neydi diye sordu arkadaşıma işteee dedi sıradaki şarkı konyalı balık adam'aaa. bateri uyduramadı haliyle yabancı adam ama bilgecim gönlümü yaptı. adamsın moruk.

son 5 yılda direct dinlemişliğim yok ama üniversitede nasıl manyağıysam bu grubun repertuarım takdire şayandı.

ulan sahiden özlemişim ben bu grubu... hadihadihadiiiiiiiiiiii

edit:alkollüyüm cümleler bok gibi ayılınca ayarlıcam.
  • beyaz show performanslarını seyretmediğim ve hiç bir zaman da seyretmeyeceğim grup. itin götüne sokulduğuna göre kötüymüş. olsun, aklımda hep o enfes hasret parçalarıyla kalacaklar. ne dinlerdik vakti zamanında pir'im.
  • rus kozmonotları albümündeki tüm şarkıları ezbere bildiğimi farkettiğim çocukluğumun rock grubu.
    hepinizi topladım olum. zardanadam, direc-t, eski gripin şarkıları, pentagram. çok özlemişim hepinizi.
  • hasret şarkılarını halen deli gibi dinlediğim grup olur kendileri.
hesabın var mı? giriş yap