şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kız öğrenci şlopsss diye su birikintisinden geçer;
    eğitmen: evet, yavaş yavaş öğreniyosunuz nasıl maganda şöför olunacağını, bi de kolunu camdan sarkıt, tam olacak.
  • latif hoca: yayaya dikkat aman ezmeyelim..arabayi carp bise olmaz ama yaya ezme..ezme yayayi..
    carlito: peki..
    2 dakka sonra..
    latif hoca: (yoldaki yayaya)babanin tarlasi mi lan o yol serrefsiz..ciksana kaldirima..
    latif hoca: bak bunlara hafif aynayla dokundurabilirsin..ama ezme yayayi..
    carlito:peki..
  • rahatsız, önündeki bir olaydan dolayı yavaşlamıştır ve arkasındakiler korna çalıp söylenmeye başlamıştır.

direksiyon hocası: arkadakileri hiç takma, sen doğru olanı yapıyorsun, umursama onları

rahatsız: hocam merak etmeyin ben sakinim, onlar bana değil size sövüyorlar zaten "hay ben sana kullanmayı öğreten hocanın..." diyerek

direksiyon hocası: (dumur) doğru diyosun... (sessizlik)
  • bir yaya karşıdan karşıya geçmektedir;

öğrenci: yaa çekilseneee yoldan!
    eğitmen: evet arkadaşlar, biz buna acemi kornası diyoruz.
  • bazı eğitmenler acemilere kızar ve kızgınlıklarını gizleyemezler:

eğitmen: şimdi yola çıkacaz bekle biraz (hınk!!!) -bu sırada acemi yola fırlar ortam gerilmiştir ama tehlike de atlatılmıştır..-

acemi: ben o gelene kadar çıkarım diyodum da hızlı geliyomuş arkadaş hehe! :) (acı gülümseme)

eğitmen: (yavaş sakin bir ses tonuyla) tabi hata yaparak öğreneceksin ama normalde de bu şekilde çıktığın vakit karşıdan gelen sana (yüksek sesle)

- amına koduğumun orospu çocuğu ne atlıyon yola?? (daha ne küfürler var da abartmanın manası yok!!)

dese ne diyeceksin... ya bişey diyemezsin. çünkü adamın yolunu gaspeden sensin dikkatli olmalı.. tamam mı canım...

acemi:!!!dumur!!! hmm tamam o zaman!!!

yaşanmıştır...
  • şimdi önde hayali bir araba varmış gibi düşün ve onu solla
    sollayamam
    ne demek sollayamam
    çünkü karşıdan hayali bir araba geliyor.
  • eğitmen (abi): bi sigara yak bakalım!
    acemi (ben): yok ben almayayım.
    eğitmen (abi): yak yak. direksiyon hakimiyetine bakalım.
    acemi (ben): yok istemiyorum şu an. ühüühüh. yapamam.
    eğitmen (abi): peki. şu pencereyi aç bakalım.
    acemi (ben): nerden burdan mı?
    eğitmen (abi): evet. sol eli çıkar camdan.
    acemi (ben): daha neler artık. ayıp yahu. kro gibi.
    eğitmen (abi): çıkar çıkar. tek elle kullanmaya alış. yapışma öyle direksiyona. o sana hakim olmasın, sen ona hakim ol. arabaya hükmetmelisin. sen onun sahibisin. böyle ürkek olursan, olmaz bu işler. sonra yok kadınlar araba kullanamıyor falan. kullanamazsınız tabi. yapışma direksiyona. rahat ol. ayağını ürkek alıştırma. gaz neden yapılmış, basmak için! tak vitesi 4'e. ver gazı. ver gazı. bağırt motoru. haaah, aferin.

-1 saat sonra-
    acemi (ben): ohooo, sahilde mi geziyorsun kardeşim?! bassana gaza biraz. bak hala yol vermiyor. dur ben geçeyim seni şurdan. hah. mahmut abi, bi sigara versene. şurdan da benzin alalım, uyarı ışığı yanıyor.
    eğitmen (abi): tanrım, bir canavar yarattım.
  • öğrenci: -ya ben biraz heyecanlıyımdır, panikliyorum hemen, ya şurdan biri çıkıpta.. bla bla bla

öğretmen(60+ yaşlarında, evreni, hayatın anlamını çözmüş, hep uzaklara bakarak konuşan bi amcadır) :

-kızım heyecanlanacak bişey yok. makine bu. bastın mı gider, bastın mı durur..
  • h- şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz.
    evet, güzel gayet güzel.
    çok bağırttırma, vitesi kullan.
    güzel, güzel.
    yavaş ama gerek yok.
    yavaş yavaş,basma.
    yavaş viraja gireceksin yavaaaaş.
    yavaş amk palio lan bu.

(bkz: based on a true story)
  • direksiyon dersi alan acemiyle araba kullanma isini erkek isi sanacak kadar büyük kafali usta söför arasinda gecen asagidaki diyalogdur, bu koca kafali egitmen falan da degildir, sadece yavas giden acemiye kizmistir, aracinin camini acip seslenir:

- koca kafa: sen cikma kizim trafige bu halde cikma, ehehe, senin iyiligin icin diorum ben!
    - acemi: ...
    - egtimen (acemiye hitaben) : cek sen saga, cek cabuk.

3 dakika sonra, egitmen koca kafayi yakalar, önünü keser, aracindan cekip alir, yüzünün orta yerine bi kafa atip ögrencisinin incinen gururunu onarir. koca kafali bu dayagi karisinin yaninda yemistir, acemilerle dalga gecmeye tövbe eder.

(bkz: based on a true story)