şükela:  tümü | bugün
1633 entry daha
  • bugün direksiyon sınavını geçtim. döner kavşaklarda sinyallere dikkat edin direksiyonu toplarken kapanabiliyor çünkü, vites mi düşüreyim sinyal mi vereyim diye düşünmeyin girdiğiniz vitesle devam edip sinyalinizi verin yoksa direksiyon hakimiyetinizi kaybedersiniz. bazı ışıklar yanıp sönmeden sarıya dönebiliyor onların süresine vakıf olmaya çalışın, kaç araç geçtikten sonra yeşilden sarıya dönüyor onları bilin.
  • komisyondakilerin önümdeki suratsızlar olmadığını görünce sevindim. pek kibar ve enerjisi güzel iki insandı. sinyal falan zaten hiç unuttuğum birşey değildi.

bir diğer şansım başla işaretini verdiklerinde ikinci sırada olmamdı. ilk sıradaki araç, boş yolda makas atar gibi ilerlediği için indirdiler. bu sebepten park alanlarına girende ilk ben oldum. önüm hep boş olduğu için hiç beklemeden tamamladım . o an içimden şunu geçirdim; bu kalabalıkta bu boşluğu değerlendiremezsem bir daha denk gelmez.
    çiçek gibi herşey benden yana oldu ve tamamladım.

kendi hocanızla çalıştığınız bir günmüş gibi sürün.

durduğunuz her an vitesi bire almayı unutmayın.

kavşaklara, park alanlarına yavaşlayıp girin kimse size niye yavaş ilerliyorsun diyemez ama diğer türlü telafisi olmaz aracı yerleştiremezsiniz çizgiye. yanımda oturan adam gaza basmamı söylediğinde ben hocanın öğrettiği şekilde debriyajla ilerledim bazı yerlerde.

park alanlarında “buradan çıkarken sinyal veriyormuyduk lan acaba” tereddütü yaşarsanız hiç düşünmeyi verin sinyali. “ l “park alanından çıkarken önce sağa, yola çıkarkende sola sinyal verdim emin olmadığım için o kısmı riske atmadım.

yine paralel parkı tamamladıktan sonra içerde bitti diye gevşeyip boş boş adamları beklemeyin. aynalarınızı düzeltin o esnada.

rampada yarım debriyajı sabit tuttuğunuz yerden araç hareket alana kadar çok yavaş bırakın. hemen kaldırmayın ayağınızı!! zaten yokuş kalkış desteğide var, kullanılan araçlar hep yeni.

25m geri gitmede dörtlüleri yakmayı unutmayın.

sohbet etmek isterlerse konuşun, ben sustuklarında bile konuştum havadan sudan heh, rahat olduğunuzu görünce hoşlarına gidiyor.