• kız desen dalgınlıktan uçmuş kaptırmış gidiyor, yanındaki gözetmen ne kendi tarafındaki frene basıyor ne el frenini çekiyor ne de direksiyona müdahale ediyor. kaza oluyor ona rağmen kıza sağa çek diyor. * toros desen ayrı bir değişik, yolun ortasında naptığı belli değil.

kısaca nerden tutsan elinde kalıyor.
  • öğretmen: daha önce araba kullandın mı?

kız: direk gidiyorum.
  • komisyon görevlisinin frene neden basmadığını anlamadığım kaza. diyelim ki bastı, çalışmıyorsa kızın ne suçu var? bastı çalışmıyor diyelim el freni neden çekilmiyor? o arabalarda neden 2 tane fren var? denetleyen kişi basmasın diye mi?
  • bu tür eğitim araçlarında sağ tarafda da fren ve gaz pedalı oluyor diye biliyorum. eğitmen korkudan frene basmayı unuttu galiba.
  • ehliyetsiz araç kullanıyor bi de üstüne kaza yapıyor. rezalet.
  • artık heyecandan mıdır, şaşkalozluktan mıdır, bilemem tam anlamıyla kafası uçmuş bir sürücü adayı barındırmaktadır..

- daha önce araba kullanmış mıydınız?
    - efendim?
    - araba kullandın mı daha önce hiç?
    - hayır, direkt gidiyorum.
    - sinyal vermiycen mi?
    - .....
    - biraz yavaş, biraz yavaş, kızım!!
    - efendim?
    - sinyal versene sola (anlaşılmıyor)
    - böyle mi gidiyorum?
    - o zaman sen sağa çek, hiç gerek yok. tamam, çek arabayı. yavaş, yavaş! kızım yavaş!

kütttt...
  • sabah sabah sinirimi bozdu.

hadi kız acemi kabul, ama önündeki arabayı çarpmadan önceki bir saniyede fark etmiş gibi bir hali var.

eğitmen desen, frene basacağına kendini koltukta geriye itiyor.

ha arabayı yolun ortasında durduran öndeki aracın şoförü de ayrı bir mal.

al birini vur ötekine.
  • yalnız değildir.
    görüntülerde yer alan herkes bi tuhaf:

- kız mala bağlamış. ok.
    - hoca ne frene basıyor ne direksiyona müdahale ediyor. eşini uyarır gibi yavaş yavaş diyor anca.
    - arkadakilerin elinde çekirdek, patlamış mısır eksik bi tek. seyre dalmışlar.
    - yolun ortasındaki aracın şoförü gıdım gıdım gidip sonra duruyor. arkadan darbe yiyince bi süre gitmeye devam ediyor.
    - kaza için toplanan kalabalık hemen görev yerlerini almaya başlıyor.

radyasyon yemiş kasaba gibi bir yer.

bu ortamda şans eseri gidip geliyoruz evimize vesselam.
  • kız: ölü
    hoca: mal
    toros: çomar (%100)
  • kusura bakmasın da tarla gibi yolda video boyunca gördüğüm tek arabaya çarpabilen kızdır. görevlinin mallığı ayrı tartışılır ama kızın kesinlikle araç kullanmaması gerekiyor. yok acemiymiş, yok heyecanmış. ulan hepimiz girdik o sınava, ve çoğumuz da akan trafikte girdik. kız helikopter pisti gibi yolda araba süremiyor daha ne olsun.
hesabın var mı? giriş yap