şükela:  tümü | bugün
 • kanal d'nin iddialı ve neredeyse her oyuncusunun başrol statüsünde çok üstün bir performans sergilediği benim adım gültepe dizisinin en başarılı bir diğer genç ''sanatçı''sı. dizideki adı ''takoz mehmet''...önce hırsız olarak görüyor ve hemen ''serseri'' etiketini yapıştırıyoruz..ta ki geçen hafta 24 eylül tarihli bölümde iç dünyasına bir dalış yapıncaya kadar müthiş performans . müthiş bir yetenek. yolu çok açık olsun.

  kendisi hakkında başlık açıp, ilk entry'yi yazdığım için de ayrıca mutlu oldum. tıpkı hakan karsak 'da olduğu gibi. güzel bir şans.*

  edit: istanbul devlet tiyatrosu sanatçısıymış.

  ikinci edit: facebook sayfasındaki albüm, tam yaşına yakışır fotoğraflarla dolu. ve bir gezici. büyük ihtimalle ''diren'' o zamandan konulmuş bir lakap. neyse, bu da benim detektifçilik oyunum olsun.*

  bu arada sanırım ekşi sözlük okuru, fotoğraf altlarındaki yorumlarına dayanarak :

  ( bkz: ham) ve ''tişikkirler'' gibi...

  görülen lüzum üzerine ikinci edit: az önce dorom adlı çaylağımızın iş bu entry'mi favorilemesi üzerine bir profil ziyaretinde bulundum ancak çaylaklara maalesef mesaj gönderilemediğinden buradan teşekkür etmek isterim kendisine. bu arada girdiği tek bir entry'de de ilginç bir bilgi paylaşmış sanatçının adının gerçekten ''diren''olduğu ile ilgili. doğruluk derecesini bilemesem de, bir ''şehir efsanesi'' tadında aktarmak isterim*:

  ''diren coşkun'un adı;
  annesi ona hamile iken bir trafik kazası geçirir...
  doktorların diren için öldü demesi, annesinin ısrarlı emin oluşu ile direni hayata bağlar.
  onun adı artık diren..''
  @dorom
 • anarşist dünya görüşü sebebiyle, 'örgüt üyeliği ve örgüt propagandası' iddiasıyla mahkum edilen trans kadın diren coşkun, cezaevlerinin zaten psikoloji bozan koşullarının üzerine (siz hiç küçücük bir cezadan 2 geceliğine cezaevinde yattınız mı?) bir de malum transfobik davranışlar, talep ettiği ameliyat ve tedavi sürecinin aşağılayıcı şekilde reddedilmesi, tacizler sebebiyle artık ölüm orucuna başladığını duyurmuş..

  https://gazeteyolculuk.net/…un-olum-orucuna-basladi

  bu arada ağustos 2017'den bir haberi: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24399
 • cezaevinde yaşadığı hak ihlallerine karşı ölüm orucuna yatalı tam 23 gün geçen trans tutsak.
 • bugün itibariyle taleplerinin hapishane yönetimince dikkate alınacağı bildirilmiş ve diren, ölüm orucu eylemini bir süreliğine durdurma kararı almıştır. çok yaşa diren!

  kaynak: https://twitter.com/…arat/status/966042065640546304