• acilen öne çıkarılması gereken hashtag. saatlerdir ankara'da saldırı varmış.
  • alınan haberler pek içi açıcı değil maalesef. onurlu mücadelende diren ankara.
  • 16 gundur araliksiz polis siddetinin devam ettigi tek sehir ankara. yalniz degilsin, gezi parki da tum turkiye'de seninle!!
  • taksim gezi parkına yapılması planlanan; topçu kışlası reloaded projesine karşı çıkan direnişin, hükümet ve hükümetin baskıcı politikalarına karşı bir direniş haline gelmesinin en büyük destekçisi ve bence hatta önderi ankaradır.

bu direniş gezi parkında kesilecek ağaçlar meselesinden çıkmıştır bilindiği üzere. hükümet de bunun çok iyi farkında fakat olayı sadece gezi parkı ile sınırlandırarak bu durumu kompanse etme çabasında. bilindiği üzere yandaş medya da bunun peşinde. bir gezi parkı direnişidir gidiyor. ankara'da, şu gün, şu saatte nezarette olanlar arasında eminim gezi parkının daha önce adını bile duymayan kardeşlerimiz var. bu adamların tek derdi ağaçlar değil. evet oradan çıktı bu diriliş fakat sebep oldu, sonuç olmamalı. ''tamam ağaçları kesmiyoruz'' demelerinin biz ankaralı direnişçileri tatmin edeceğini sanmayın sakın ha!

sizler gezi parkında yoga yaparken, piyano dinletisi eşliğinde güzel vakit geçirirken burada insanlar hala kafalarına gaz bombası yiyorlardı. istanbul'un başlattığı ve dirayetli bir şekilde bir süre devam ettirdiği direnişe saygımız sonsuz. lakin ankarada iki genç hayatını kaybetti ve ankaranın davası artık ağaç, park, gezi değil. ankaranın davası özgürlük.

toplaşıp geliyor musunuz, video mu çekiyorsunuz bilmiyorum ama titreyip kendinize gelin ve başkentinize, atanızın şehrine destek çıkın.
  • cuma gününden beri meydana iniyorum. pazar günü aklım başıma geldi de fotoğraf çekmeye başladım elimden geldiği kadar. çektiğim fotoğrafları da facebook'a koymak istemedim açıkcası. herkes görsün istiyorum ankara'nın halini. elimden geldiğince tabii şurdan paylaşmaya çalıştım. devamı da var ve çektikçe paylaşmayı düşünüyorum. ankara'da olanlar varsa ve fotoğrafları paylaşmak isteyenler olursa mesaj olarak atsınlar onları da ekliyim. ya da yorumunu paylaşmak isteyenler de olabilir. bi' göz atın.
  • uzun sure sonra, otomatik mesaj disinda twitter kullanmami sagladi. 31 mayis 2013 ve 1 haziran 2013 fotograflarini ve videolarini, 2 haziran sabahi album seklinde yayinlayacagim.

cok kisa bir ozet geceyim:

16.00 sularinda bakanliklar tarafinda akrep'lerin attigi biber gazi kapsulleri iki kisiyi yaraladi. biri bacagindan, biri de kolundan yaralandi. kan fotograflarini ve yuzleri gozukmeyen hastalari yarin gorebilirsiniz.
    16.00-18.00 sulari arasinda bircok insanin bayginlik gecirdigine taniklik ettim. bircogunu da fotografladim.
    18.00 sonrasi bol bol biber gazina devam.
    23.00 sonrasi vandalizm...

sinirlenip eve donduk ondan sonra zaten.
  • direnişin başından beri neredeyse her gece polisin ağır saldırısı altındaki ankara için hemen her gece içim acıyarak kullandığım hashtag. hep hor görülmüş ama asla vefasızlık etmemiş canım ankara, #direnankara.
  • ağır şiddet varmış yine. twitter'a da bakın sözlükçüler.
  • --- spoiler ---

"arkadaşlar dünya basınının gözü taksim'in üzerinde, oraya buradaki gibi saldıramıyor polis şu anda. bu yüzden direniş durulmuş gibi görünüyor. oysa ankara oranın kaç katı büyüklükte bir saldırıya maruz kalıyor, apartmanların içine atılan gaz bombalarından insanlara atılan dayaklar, gözaltılar ve plastik mermilere kadar burada işkence tüm hızıyla ve gittikçe şiddetlenerek sürüyor. aynı ilk olaylar başlarken olduğu gibi sosyal medya aracılığı ile dikkatleri ankara'nın da üzerine çekmek lazım. sizden ricam bir şekilde dikkatleri artık ankara'nın da üzerine çekerek buradaki direnişi de insani boyutlara taşımamıza yardımcı olmanız. bizler de bu haklı direnişimizde kaçmadan, korkmadan, bir yerlere saklanmak durumunda kalmadan fikirlerimizi söyleyebilmek istiyoruz. bize yardım edin! çünkü şu anda her yer kızılay, her yer direniş!
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap