• bütün kas gruplarına yönelik çalışmalara imkan veren ve çantaya konulup her yere götürülebilecek mükemmel bir spor aleti. sık sık seyahat edenlerin ve evde çalışanların mutlaka bir tane edinmesi gerekiyor.
    serbest ağırlıklara nazaran daha fazla esneklik kazandırmasının yanı sıra istenilen kas grubunu daha verimli çalıştırma imkanı da sağlıyor. ayrıca, eklem ve kas sağlığı açısından serbest ağırlıklardan daha avantajlı. yine de en iyi seçim; vücut ağırlığı, direnç bandı ve serbest ağırlıklardan kombine bir program oluşturmakta.
    örnek bir çalışma programı

*
  • gündemimiz malum corona

salonlara yasak gelmeden öncesinde zaten bırakmıştım salona gitmeyi. yasağın yayınlandığı akşam da gidip dolabımdaki malzemelerimi aldım. bir de decathlon'dan direnç bandı sipariş ettim. evde kardiyoyu yapmak sorun değil. eliptik bisikletim var ve ip de atlayabilirim ama ağırlık ekipmanı olmadığı için ağırlık olayı eksik kalacaktı. bu noktada direnç bandı aklıma ilk gelen şey oldu. siparişim bugün muhtemelen ulaşır ve ilerleyen zamanlarda edit yaparım.

buraya da birkaç video bırakacağım. bunlardan karışık hazırlayacağım bir program uygulayacağım.

ısınma-mobilite

örnek 1

örnek 2

örnek 3

örnek 4

link 5

edit: oluşturduğum program şöyle

banded squat 3×20
    banded seated leg extensions 3×15
    banded lying hamstring curl 3×15
    banded cable pull tgroughs 3×15
    circle seated adductors 3×15
    banded seated abductors 3×20

banded lat pull down 3×15
    over banded bar row 3×12
    banded floor bar press 3×15
    banded ches fly 3×15
    banded face pull 3×15
    banded overhead press 4×7
    banded straight arm pull overs 3×15
    banded overhead triceps extensions 3×15
    banded tricep pul downs 3×15

gayet verim aldım tavsiye ediyorum.

edit: güncellendi
  • düzenli olarak kullanan varsa mesaj kutumu yeşillendirsin dediğim hede. kullanırken kopması gibi bir ihtimal var mı?
  • tıra bağlayıp araba çekmeye çalışan arkadaşlar için uyarıyorum, kopar. onun dışında koparabilecek bi kuvvetiniz varsa zaten bu bantları kullanmayın.
  • evde spor yapan kişiler için muhteşem bir spor ekipmanı.

farkli kalınlıklarda tipleri var, 15-60 kg arası değisiyor. kişi kendisine uygun ağırlıkta bandı seçerek tüm vücudunu bu ekipmanla çok güzel bir biçimde çalıştırabilir, sadece bu lastikle o koca makinalarla yapılan hareketlerin yüzde 90 hatta belki tamamını yapabilir.

fakat şuan decathlon mağazasında kalmamış. duy sesimizi decathlon getir stoklara şu mucize ürünü.
  • aklıma "sokakta sayamam gibi" cümlesini getirmiş başlık.
  • karantina günlerinde imdada koşan ucuz, yer kaplamayan fakat çok etkili bir ekipmandır.

(bkz: #104865631)
  • hakkında yapılan "ucuz yer kaplamayan ekipman" tanımlamasından artık ucuzu çıkartmak gerek zira corona fırsatçılığından direnç bandları da etkilenmiş 30 liraya satılan bandlar 100 liraya çıkmıştır.

temin konusunda fikir verebilecekler yeşillendirebilir.

şu sıralar karaborsa olmuş ev antrenmanları için birebir ekipman.
  • iyi ki ilk zaman almışız diyorum. cidden karaborsa oldu. yalnız erkek arkadaşlardan aldığım geri bildirimler çok da kesmediği yönünde ki squat'ta 25 ve 35 kglık olanları üst üste koyup yapsam da beni bile kesmiyor. ama diğer hareketlerde ağırlıklarım zaten 23-30 kg civarlarında olduğu için ben gayet verim alıyorum.

kısacası çok ağır çalışan badici broları keseceğini düşünmüyorum. şu dönemde normalde es geçtiğimiz mobiliteye ağırlık vermek daha mantıklı.
  • cidden işe yatıyor mu merak ettiğim zerzavat. kullanan suserler varsa mesaj atabilir mi bir de yüksek ağırlık ile çalışan biriyim hangisini almam lazım ?
hesabın var mı? giriş yap