şükela:  tümü | bugün
  • az sayıda ki elektronik parça satış sitelerinden birisi.

http://www.direnc.net/main/default.asp
  • ~100 liralık alışverişime 1 kuruş indirim yapmasa da, eksik olduğunu söylediğim malzemeleri ve yanlış gönderilen malzemelerin doğrularını ücretsiz gönderen satış sitesi. üstelik yanlış gönderdikleri malzemeleri de geri istemediler. tabi bunlar 10 tane led olduğu için de olabilir :)

siteyle uğraşmak istemezseniz asıl yeri kadıköy/yazıcıoğlu iş hanının 4. katı, int-el* elektronik.

edit:

güzellikleri sadece 100 liralık alışveriş yaptığınızdaymış. 3 dolarlık malzeme stoklarında yoktu, ne zaman gelir diye mail attım cevap yok. kargo parası ödememek için 2 liralık malzemeyi almaya mağazalarına gittim, 3-4 dakika chat'den kafasını kaldırmayıp ilgilenmedi eleman. sonra da "satmıyoruz biz onu" dedi*, eve gelip baktım satıyorlar, keyfini bozmak istemedi sanırım.
  • dün sabah* vermiş olduğum siparişi bugün* teslim ederek takdirimi kazanmış elektronik parça satış sitesi.
  • ismine kanıp politik bir iştahla ziyaret ederseniz sizi "şoke" edebilecek site.
  • diğer sitelere göre ürünleri daha ucuza satan sitedir efendim eyvallah da kargo seçeneği yok lan burada. aras kargoya talim ediyorsunuz. bir de kargonuzu teslim alırken ödeyeceğiniz ücret tamamen sürpriz. bak robotistan'dan alışveriş yaparken kargo seçeneği sunuyor yurtiçi mi aras mı diye. seçiyorum yurtiçini 7 lira kargo ücretini ekliyor direk, ödemeyi yapıp huzurla ayrılıyorum. fakat direnc.net yolluyor malzemeleri aras'la ve kapıya gelen kargocu ne derse onu ödüyorsun. fiyat da ne aras kargo'nun sitesinde yazıyor ne başka bir yerde. dediğim gibi tamamen sürpriz. ben en son 13.5 tl ödedim mesela küçücük kutu için. robotistan'dan alınca da istanbul'dan geliyor direnc.net'ten alınca da. böyle fark mı olur lan neredeyse iki katı. bi de bak aras'la yurtiçi'ne eş mesafede oturuyorum. yurtiçi sabah 10'da getirir kargomu hiç sekmedi şu ana kadar, ve herhangi bir ezilme felan olmaz kutuda. fakat aras'ın saat 1'den önce getirdiğini henüz göremedim. ayrıca içinde elektronik malzeme olan kutu da ezilmiş halde geldi. malzemelerden birindeki header yamulmuştu lan o kadar diyim.
  • aradığım elektronik devre elemanlarının tamamını bulduğum için alışveriş ettiğim, kargoyu şubeden almak zorunda kaldığımda beni arayarak bilgilendirdikleri için takdirimi kazanmış ama bunu gönderdikleri iki sorunlu ürün hakkında yazdığım e-postaya hiçbir geri dönüş yapmayarak kaybetmiş elektronik malzeme sağlayıcı.

"siparişimdeki pil ve adaptör hakkında

merhaba,

dün 8174842464143 nolu siparişimi sorunsuz bir şekilde yurtiçi kargo'nun melen şubesinden teslim aldim.

yalnız gelen 3.6 v'lik pil 1 v değer veriyor yaptığım ölçümlere göre. gelen 5 v adaptör ise daha kare dalga üreticiyi tamamlamadan benden kaynaklanması çok düşük nedenlerle bozuldu. bu iki elemanı birbirinin yedeği olarak almıştım ama ikisi de aynı anda bozulunca ve benim şu an neredeyse hiç ekstradan işler için zamanım olmadığından e-kitap okuyucumun usb kablosunu keserek güç kaynağı olarak kullanmak zorunda kaldım.

sadece bilginiz için.

iyi günler."

http://imgur.com/enejtjw
  • arduino starter kit'i orjinal (yani ingilizcek kitabi ve kutusu ile birlikte) bir tek burada buldum. siparisi verdim bakalim nasil olacak. ayrica sonra farkettim, adafruit'in de ayni zamanda distrobutorlerden biriymis.
  • her aradığım komponenti bulamasam da, fiyatlar doların artışı ile saniyeler içinde değişse de, mahrumiyet bölgesinde hobiden kopmama izin vermeyen sorunsuz alış veriş sitesi.