şükela:  tümü | bugün
 • işler artık geri dönülemez yola girdi. 'artık yeter' demek için sokaklara dökülen, polisin ağır şiddetine maruz kalan o kadar insanın emeği boşa gitmemeli. hala uyuyan insanlar var. onların uyanması için de bir şeyler yapılmalı. sosyal medya herkese ulaşamıyor. o ulaşamıyorsa ulaşacak başka insanlar, yeni çözümler bulunabilir. kulaktan kulağa oynamak için pek iyi bir ortam değil. gerçekler daha açık anlatılmalı. herkesin destek vermesi gerekiyor.
 • belki de tek bir ağızdan çıkması için bir köşe yazarı gazeteciden(ama fatih altaylı değil) ya da yazardan destek alınabilir.
 • balyoz darbe planı gibi birşey...

  şaka bir yana kimseye birşey anlatamazsınız. demokrasiyi o kadar abartmayın. sesinizi ancak anlamak isteyenlere duyurabilirsiniz. siyaset psikolojisine giriş ders1: algı ancak algıya hazır olanlarda oluşur. türkiye'de saflar bellidir. 1950'lerden beri büyük şehirlere yığılan sünni alt orta sınıf yani kabaca ahalinin %60'ı aşırılaşmaya meyilli ılımlı islamcı/cemaatçi unsurlardan oluşur. bunun karşısında memur kökenliler, üst orta sınıf ve daha yüksek gelir grupları, aleviler ve %60'ın mhp'ye oy veren %5 veya 7'lik kesimi dışında kimse sesinizi dinlemez.

  ha son birkaç gündür dile getirilen abd'nin tayyip'in ipini çekmesi durumu gerçekse büyük cemaatlerin desteği geri çekip chp ve mhp'ye yönlendirmeleri sonucunda bir sonraki seçimde gümbür gümbür devrilebilirler. bu az da olsa ihtimal dahilinde ama bambaşka bir durumdur. siyaset siyasal grupların programlarını halka anlatıp ikna etmeleri süreci değildir. elbette zorla yola getirme süreci de değildir. ikisi arasında akıl ve bilgiyi kullanarak toplumu yönlendirme sürecidir. (yönetme değil)

  ha tabi sen gene derdini, işin iç yüzünü anlat ona bir diyeceğim olamaz ama asıl sonucu almak için bambaşka metodlar gerekir.
 • fotoğraflarla derlenen mini bir kitapçık ile ve de bir matbaanın desteği ile başarılabilecek bir plan. kapı kapı gezip dağıtacak bir çok gönüllü bulunabilir.
 • bugün burada dile getirilen tüm planlar gerçekleştirilirse gerçekten çok fazla yol katederiz. bu da o planlardan birisidir.
 • (bkz: grev)
  ancak zamanlaması çok iyi olmalıdır. çünkü bunlar yine "istikrar doktor yokk" diye ağlamaya başlayacaklardır.

  fakat direniş, uzun dönemde köylerde mahallelerde anlatılmalı.

  kısa dönem de ise daha da direnmek ve maalesef tv izleyen adamlara tv sanatçıları aracılığıyla ulaşılmaya çalışabilinir.

  ayrıca en başta halk korkmamayı öğrenmeli.
 • asıl hedef kitlesi ankara istanbul izmir olmayan, fazla sesi çıkmamış küçük iller olmalı. kaldı ki ankara izmir istanbulda durumun bilincinde olmayan yoktur.
 • halkın bu ana kadar anlamadan direndiği önermesine sahip savdır. koyun yerine mi koydun şimdi aydınlanmış kitleleri.
 • bugun kendi anneme anlatmaya calısıp basarılı olamayınca ümitsizlige dustugum plandır. tv'de gostermeyince inanmadı tabi kadın. benim soylediklerimi dinlemek yerine ben bilmem esim biliri izlemeyi tercih etti. kalıpları kırmak çok zor.
hesabın var mı? giriş yap