• (bkz: #101601258)
  • maç özetlerini izleyene huzur veren youtube videoları kategorisinde değerlendirip izleyebilirsiniz.

üzerimde bir gerginlik mi var, canım mı sıkıldı, patlatıyorum bir dirk nowitzki full game highlights kendime geliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ntsxogutvbk

fade away'ine kurban olduğum sarı saçlı oğlan, özledik.
  • tam 1 yıl önce bugün 21 yıllık kariyerinin son maçına çıkmış efsane.

sen benim bu hayatta gördüğüm en güzel şeysin.

1111
    2222
    3333
    4444
    5555
    6666

öyle bir kariyer düşün ki, 41 yaşına kadar 21 yıllık profesyonel nba kariyerinde sadece tek1 takımda oynuyorsun. kulübüne ilk ve tek nba şampiyonluğunu kazandırıyorsun. 2007 yılında mvp seçiliyorsun. tüm zamanların en çok sayı atanlar listesinde 6. sırada bulunuyorsun. geçtiği adam 7. sıradaki wilt chamberlain , üstündeki adam 5. adam da michael jordan . diyeceklerim bu kadar...
    hastasıyız...
  • gelmiş geçmiş en iyi avrupalı basketbolcudur. luka doncic'in kendisini geçip geçemeyeceği de büyük merak konusudur.
  • kendisini o kadar çok seviyorum ki ; mutsuz bir anımda açıp,zamanında sabahlayıp league pass'dan canlı izlediğim maçlarını tekrar youtube üzerinden izliyorum,highlights'larına bakıyorum,nba 2k oyunlarında kendisiyle basit bir şutu sokunca bile mutluluğum zirve yapıyor. figür ve forma koleksiyonumda en fazla adede sahip kişi kendisi.2006 ve 2007 yılındaki hayal kırıklıklarını resmen onunla ve tüm takımla beraber kendimde yaşamıştım. 2011 şampiyonluğu ise heralde hayatımdaki en mutlu olduğum günlerdendi... one leg fade away !
  • 19.06.2020 itibariyle forma numarası da olan 41 yaşını doldurmuş efsane.

1998-99 wunderkind olarak geldiği dallas mavericks'ten geçirdiği 21 sezon sonunda übermensch olarak ayrılmıştır.

14 defa all-star, 12 defa all-nba, mvp, 30.000+ kariyer sayısı gibi inanılmaz başarıları olmakla beraber hepsinden öte ve hepsini anlamlı kılan şey 2011 yılında kazandığı, tarihin en duygusal, en anlamlı, en filmi çekilesi şampiyonluğudur.

41. yaşına bastığı şu günde efsaneyi de anmak adına kısa zaman önce başladığımız podcast white collar can't jump'ta (all rights reserved) god shammgod ve repulsive ile dallas mavericks'in 2011 şampiyonluğu üzerine aklımıza esenleri konuştuk.

wccj - kralı çizen takım

dallas'ın son 2 sezonun şampiyonu olan lakers'ı ve kobe bryant'ı maç vermeden geçmesi,
    geleceğin 3 mvp'si kevin durant, russell westbrook ve james harden'lı oklahoma city thunder'ı adeta ders niteliğinde bir seriyle aşağı almaları,
    ve son olarak bölüm sonu canavarı niyetine zengin ve züpper miami çocukları dwyane wade, lebron james ve chris bosh'un façasını düzeltmesi ve istemeseler de tevazu nedir öğretmeleri...

2011 playofflarına çok net epik fantazi romanı yazılırmış.

spoiler: sonunda dirk hepsine hükmeden şampiyonluk yüzüğünü hüküm dağına atıyor.

yazının daha yakışıklı hali için >>> übermensch
  • bugün itibariyle 42 yaşına girmiş efsanem.
  • würzburg doğumlu yeri asla dolmayacak, basketbola kendi karakterini koyarak fark yaratmış, idolüm olan basketbolcudur.
  • hakkı en çok yenen basketbolcudur. bu adam için her zaman en iyi avrupalılardan biri denirdi. halbu ki nowitzki bundan çok fazlasıydı. hemen hemen tek başına aldığı şampiyonlukta efsane san antonio kadrosunu, steve nash önderliğindeki makine gibi phoneix’i, canavar vari durant’li oklahoma’yı ve finalde 3 başlı ejder denen james, wade, bosh’lu miami’yi, hem de 41 derece ateşle potaya gömmüştü. ben iddia ediyorum bunu ne mj ne kobe ne de james yapabilirdi.

yanında yalnızca 1 süperstar daha olsaydı
    kobe ve mj ile anılırdı. nowitzki çok özeldi hiç kıymeti bilinmedi.
  • elimde kalan 41 numaralı dallas formasıyla, hala özlediğimde giyip youtube tan baktığım efsanevi basketbolcu. artık emekli. benim için hala çok değerli.
hesabın var mı? giriş yap