• monte carlo rallisi'nde şarampole %85 damage ile uçunca yarışa beni geri döndürmemiş oyundur. "simülasyon olmuş, hata affetmez" tamam da daha o aracın taksitleri bitmemişti. yarışta bir yerlere gelelim, para kazanalım derken hüsrana uğrayan yine biz olduk.
  • allahına kurban codemasters. hayatımda bu kadar keyifli ralli oyunu oynamadım. early access demeye bin şahit lazım, bildiğin olmuş oyun.
  • yeni oyun. kimse bilmiyo mu la*
  • iyi bir direksiyon ile oynanırsa insanı ralli pilotu olmak için gaza getiren oyun. controller ile oynayacaksanız tadını alamazsınız.
  • steam'den 12 liraya alabileceğiniz güzel ralli simülasyonu.
    edit: ulan yıllar sonra yine oynayım dedim hayvan gibi zor oyun, anasını sattığımın arabasının kıçını toplamak büyük mesele. direksiyon seti almaya gidiyorum ben yeter!
  • son güncellemesi ile dünyanın en meşhur tırmanma yollarından biri olan pikes peak eklenmiştir.

merak edenlere;

https://www.youtube.com/watch?v=h7urq0gjpk4

ari vatanen'e saygılar bu arada.
  • yıllardır beklediğim oyun. saçma sapan oyunlardan sonra colin mcrae rally tadında bir oyun yapmayı başardılar.

bu biraz daha simulasyon tadında olmuş. menüden başlayacak olursak; gayet sade olmasıyla bana cmr 2.0'ı hatırlattı. belki de yarışacağımız arabaların el çizimi olması bana onu hatırlattı kim bilir. sürüşe alışmak çok zor. yollar çok değişken. örneğin monte carlo'da aynı etap içinde gölgede kalmış yerlerde buz erimediği için daha çok kayıyor. üç gündür oynuyorum ve yeni yeni fiat abarth'ımla iyi dereceler yapmaya başladım. bu arada değinmeden edemeyeceğim: sesler mükemmel! daha iyisi olamaz sanırım.

gözüme çarpan en önemli detay su geçişleri oldu. bugüne kadar sudan geçerken araçların yanlarına savurduğu o devasa dalgaları pek görmemiştik. bu oyunda bununla baya bi uğraşmışlar ve gerçeğe en yakın su geçişlerini elde etmişler.

şimdilik üç ralli ülkesiyle devam ediyoruz. finlandiya rallisini ve rallycross'u heyecanla bekliyoruz. iyi oyunlar.

edit: hâlâ oynuyorum. büyük britanya'daki su geçişlerinden daha fazla yapılmalı. sırf bu yüzden bidno moorland etabındaki tümseklerin yerini ezberledik.
  • ralli severler için adeta simülasyon dünyasındaki vaha!

codemasters dirt serisini ergen kardeşlerimize yönelik saçma sapan arcade oyunları ile doldurup sinir yıpratıyordu. bu defa olması gereken oyunu yapmışlar.

henüz hala 'erken erişim' sürümünde olduğu için kimi bariz eksiklikleri yok değil, ama çok uzun yıllardır, richard burns rally'den beri, gelmiş en iyi ralli simülasyonu.

artıları:

- sağlam grafikler
    - oldukça tatmin edici gerçeklik düzeyi
    - ralli tarhinin kült araçlarının çoğu (integrale, 205, quattro, cooper, stratos vb.)
    - çoğu gerçeklerinden birebir modellenmiş etaplar
    - world rx modu
    - yarış simülasyonu seviyesine göre bile çok iyi sesler
    - online yarışlar/ligler

eksileri:

- hasar modellemesi (v0.9 itibariyle)
    - bir rbr olmaması

para mutluluğu satın alırmış arkadaş! ben dirt rally ile bunu net olarak gördüm. hayatımda harcadığım en mantıklı 50 lira codie'lere helal ve de hoş olsun.
  • traction control ve stability control ayarlarını kapatarak klavye ile de sürülebilen** korku/gerilim türünde boy gösteren ralli oyunu.*

codemasters ile özdeşleşen flashback özelliğini bu oyuna koymamış olmaları oyunu hiçbir şekilde hata kabul etmeyen bir yapıya getirmiş.

gerçekten ciddi dereceler yapmak için pisti ezberlemek en iyi yöntem. bazı noktalarda co-pilotun talimatları geç ya da erken geliyor hissi oluşuyor, bundan pek hoşlandığımı söyleyemeceğim.

ekleme: co-pilot uyarıları için zamanlama ayarı varmış.

colin mcrae rally 2.0 tadı veren ralli oyunu. united kingdom çamurlarını hatırlamayan bizden değildir.
  • zor bir oyundur. casual oyunculara hitap etmez. almak isteyen iki kez düşünmelidir. geri sarma, duvarlara çarpa çarpa viraj alma gibi öğeleri unutun. co-pilotunuzu çok iyi dinlemek gerekiyor. simülasyona yakın arcade'e uzak sağlam bir oyun olmuş.
hesabın var mı? giriş yap