• koma. tercihan alkol menşeli
  • pamuga raki emdirip bunu agriyan di$ ile di$eti arasina bastirmak konsepti vardir eskilerin.
  • en canhiras agrilardan biri olan dis agrisi ile mucadele icin icad edilen ve veya kullanilan yontemler vesveseler vesaireler..

pamuga rakı emdirip bunu agriyan diş ile dişeti arasına bastırma konseptini eskilerin bir bildiği vardır diyerek denedikten ve bütün gece diş ağrısından ağlama bağırma ve tepinme noktalarına geldikten ve hatta geçtikten sonra ertesi gün diş hekimine gidilip paşa paşa o koltuğa oturulur mesele halledilir ama rakının etkisiyle tahriş olan dişeti size hayatı en az onbeş gün zindan eder diye yaşanmış bir hadise aktarılası bir haller vasil olur.
  • (bkz: dişinol)
  • babaannem* zeytinin çekirdeğini çıkarıp ağrıyan dişimize koyardı.
    (bkz: kocakari ilaclari)
  • bazilari da cigaranin agriyi kestigini dusunur
  • ağrıyı kökünden söküp atmak için bir miktar ip ve bir adet sağlam kapı kolu. ipin bir ucu dişe, diğer ucu da kapı koluna sıkıca bağlanır ve olaylar gelisir
  • ikinci kalite bira ve yağı ile bir arada karıştıracaksın. bu karışımı onun dişlerinin üzerine koyduğunda bu duayı üç kere tekrarlayacaksın:

anu gökyüzünü semayı yarattıktan sonra
    sema yeryüzünü yarattı,
    yeryüzü nehirleri yarattı
    nehirler kanalları yarattı.
    kanallar bataklıkları yarattı.
    bataklıklar kurdu yarattı.

kurt ağlayarak şamaş’ın huzuruna çıktı
    ea’nın huzurunda göz yaşları akıyordu.
    “yiyeceğim olarak bana ne vereceksin?
    içeceğim olarak bana ne vereceksin”
    “sana olgun incir vereceğim,
    kayısı (vereceğim)"
    “olgun incir ve kayısı
    benim için nedir?
    beni yüceltti
    dişler ve çene kemikleri arasında oturayım
    dişlerin kanını emeyim,
    çene kemiklerindeki diş köklerini
    yiyip bitireyim”

igneyi yerleştir, kurdun ayağını yakala
    ey kurd sen bunu dilediğin için
    ea seni güçlü elleri ile yok etsin,
    diş ağrısına karşı efsun (dur).

eğer hala diş ağrın geçmemişse..
    valla babil'deki rahip büyücülerin yalancısıyım.
  • cast away'de tom hanks ağrıyan dişinden (dolayısıyla diş ağrısından) kurtulabilmek için buz pateni kullanıyordu.

15 yıl sonra gelen edit:

diş ağrısı için kullanılanlar/#2513376 entry'niz diş ağrısına iyi gelen şeyler başlığına taşındı

e şimdi bu başlık altına taşınınca tavsiye gibi olmuş.

diş ağrısına iyi gelen şeyler, diş hekiminizin önerdiği ya da uyguladığı şeylerdir. mesela
    buz pateni iyi gelmez.
  • tekirdağ rakısı birebirdir.
hesabın var mı? giriş yap