şükela:  tümü | bugün
 • genelde bakkallarda bile kolayca bulunabilecek, dandik markalarinin bol oldugu bir cesit toz. sigara ve caydan sararmis disleri beyazlatmada evde kullanilmaya uygun bir urundur.bildigim kadariyla dis doktorlari zararli buluyor. ayni gorev icin karbonat-limon karisimi da kullanilabiliyor.
 • protez dişler için üretilir büyük bir kısmı. ve sadece protez dişler için uygun oldukları genelde gizlenir ambalaj üzerinde. diş sağlığını önemseyenler ve kendi doğal dişleri ile yaşayanlar, bu tozları asla kullanmamalıdır.
 • iki liraya satılan üründür.
 • 19. yüzyıla ait ilaç muhteviyatları içeren bir risalede; onar dirhem dövülmüş ıhlamur kömürü ve kırmızı kınakına kabuğu, üç dirhem güherçile kaymağı karıştırılarak elde edilen diş tozuna, koku için üç damla bergamot veya nane yağı eklenir. iki üç günde bir ıslatılmış bir sünger parçası veya diş fırçasına bulanır ve dişler yavaş yavaş ovulurdu. daha sonra kimi eczacılar, laboratuvarlar ve ecza depoları ağız sağlığı ve bakımı için ithal ürünlerle rekabete başladılar. hasan ecza deposu, ürettiği hasan diş beyazlatma suyunun dişleri inci gibi parlattığını, diş etlerini takviye edip ağrıyı kestiğini ve dezenfektan olduğunu ilan ediyordu. edhem pertev eczahanesi müstahzaratından pertev diş tozu (poudre dentierice pertev) rağbet gören ürünlerdi. ''dişleri fevkalade beyazlatır ve diş etlerini kuvvetlendirip kanamasını men eder'' ifadesiyle övünen bu diş tozunun fiyatı 20 kuruştu.
 • umut tozudur. size hayal satarlar. aldığınız bu tozlar diş yüzeyini çizmekten, paranızı çöpe atmaktan başka fayda sağlamaz. mekanik olarak temizlik yapar. dişleri beyazlatmaz.

  zaten diş taşı temizliği ve polisaj ile dişin üzerindeki sigara kahve renklenmelerini ve lekelenmelerini giderebilirsiniz. rengini açmak istiyorsanız kimyasal ajanlar uygulamanız şarttır. bunlar da bleaching adı verilen diş hekiminden edinebileceğiniz malzemeler ile olur. ister ofis tipi, ister ev tipi için diş hekiminden yardım almalısınız. cami önünden 5 liraya, marketten 10 liraya aldığınız tozlar; paketinin gelişi 100-300 lira arasında olan beyazlatma ajanlarının yapabildiğini yapsa kimse klinik klinik gezip bleaching yaptırmazdı.

  diş renginden memnun değilseniz bu tozlara para vermeyin. senelerdir bu tozlara ve macunlara döktüğünüz veya dökeceğiniz parayı diş beyazlatma işlemine verin.

  çay, kahve, sigara gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsanız milyorlarca yuro vermeyin tabi. performansınıza göre 6 ay-1 sene içerisinde yine renklendirmeyi başarırsınız.
 • vaktiyle çok popüler olmuş ucuza diş beyazlatma yöntemi sağlayan tozlar. her daim ne kadar işe yaradığı tartışıldığından mütevellit pek uzun ömürlü olmamıştır. yerini jellere, ışınlara bırakmıştır artık.

hesabın var mı? giriş yap